Jižní Korea vytvoří speciální policejní jednotku pro boj s kryptoměnovými podvody

Foto: Midjourney

Přestože v poslední době počet kryptoměnových podvodů a útoků výrazně klesl, rozhodla se vytvořit Jižní Korea speciální jednotku. Bude mít na starost pouze kryptoměnové podvody a hackerské útoky. Tak, jako s příchodem internetu vznikly kybernetické policejní jednotky, s nárůstem adopce kryptoměn budou vznikat také speciální jednotky zaměřené na kryptoměny. 

Speciální jednotka začne fungovat ještě tento měsíc

Vytvoření speciální jednotky pro vyšetřování kryptoměnových podvodů proběhne ještě tento měsíc. Vychází to ze zprávy Yahoo Finance. Speciální jednotka bude školit další vyšetřovatele, kteří se budou zabývat zločiny v kryptoměnovém světě a zabezpečením digitálních aktiv. Jedná se přitom o stejnou jurisdikci, která má na starosti vyšetřování kolapsu Terra Luna. Právě probíhá soudní proces se spoluzakladatelem Danielem Shinem, který se ale opakovaně nedostavil k soudu. Je obviněn z finančního podvodu a další stání je naplánováno na 28. srpna. 

attack
Foto: Pixabay.com

 S kryptoměnami mají tedy již značné zkušenosti. Navíc jsou kryptoměnové podvody v Jižní Koreji poměrně časté, protože hned v sousední Severní Koreji operují jedni z nejlepších hackerů v oboru kryptoměn. Jižní Korea v současnosti vyšetřuje také burzu Coinone, která údajně přijímala úplatky za zařazení tokenů na burzu. V Jižní Koreji nejsou bohužel ojedinělé ani únosy a výkupné ve formě kryptoměn. Také z tohoto důvodu vytváří Jižní Korea specializovanou jednotku jako jedna z prvních zemí. Jedná se také o jednu z prvních zemí, která schválila zákon o ochraně investorů a uživatelů virtuálních aktiv. Jednotku specializující se na boj s kryptoměnovými podvody má například i Velká Británie. Byla založena v lednu tohoto roku Britskou národní agenturou pro boj proti kriminalitě. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*