JP Morgan: Bitcoin ETF bude s vysokou pravděpodobností schválen již v lednu 2024

Foto: OpenArt

Analytici z JP Morgan, největší banky na světě dle tržní kapitalizace, očekávají, že americká komise pro cenné papíry (SEC) schválí žádosti o vytvoření Bitcoin ETF začátkem ledna 2024. Konkrétně uvedli jako termín 10. ledna 2024. Prohlášení následuje několik dní starou zprávu Bloombergu, podle které existuje 90 % šance, že ke schválení skutečně dojde v lednu.

ETF je investiční nástroj, který sleduje hodnotu podkladového aktiva. Vytvoření ETF umožní snadný způsob, jak investovat do Bitcoinu. To je důležité zejména pro retailové investory, kteří nechtějí přímo vlastnit Bitcoin, ale přesto mají zájem přidat Bitcoin do svého portfolia.

Žádost o vytvoření ETF podalo již několik firem včetně BlackRock, největší investiční firmy na světě, která spravuje aktiva v hodnotě 9,42 bilionu dolarů. Další známé firmy jsou Fidelity, Franklin Templeton, Invesco Galaxy a další.

Experti očekávají, že schválení povede téměř ke zdvojnásobení tržní kapitalizace Bitcoinu z aktuálních 583 miliard dolarů na 900 miliard dolarů.

Paul Grewal, vedoucí právník Coinbase, největší krypto směnárny v USA, pro CNBC řekl, že jeho firma také očekává úspěšné schválení žádostí.

“Krypto zima” tak možná skončí již za pár týdnů. Po zničujících událostech jako byl bankrot FTX můžeme očekávat, že poptávka po Bitcoinu poroste, což bude mít pozitivní vliv na vývoj ceny Bitcoinu.

Další (zásadní) pozitivní zprávou je samozřejmě i očekávaný halving, ke kterému dojde za 187 dní. Odpočítávání můžete přímo sledovat na webových stránkách www.bitcoinblockhalf.com. Halving sníží těžařům odměnu za blok z aktuálních 6.25 Bitcoinu na 3.125 Bitcoinu.

Halving je událost přímo naprogramovaná do blockchainu, ke které dojde vždy po vytěžení 210 000 bloků. To odpovídá přibližně 4 rokům.

Předešlé halvingy byly následovány velkým nárůstem hodnoty Bitcoinu. Ačkoliv vývoj v historii samozřejmě negarantuje, že by se i tentokrát měla hodnota Bitcoinu výrazně zvýšit, drtivá většina komentátorů se shoduje, že nás čeká další “bull run”.

Zdroj: decrypt.co, cnbc.com, bitcoinblockhalf.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*