Kašlete na cenu bitcoinu, štosujte saty

Foto: Midjourney

Přichází zřejmě doba, kdy kryptoměny upevňují své místo ve finančním světě. Navzdory všem zásahům ze stran států si kryptoměna Bitcoin stále drží svoji relativní hodnotu. Je možná na čase se zamyslet, zda nebude lepší počítat saty a na cenu bitcoinu úplně zapomenout. Častým cílem mladších bitcoinerů je vlastnit 1 celý bitcoin, zaměřte se na to.

Bitcoin jako nová definice bohatství

Možná jste si všimli, že v posledních několika málo letech se přestává udávat hodnota bitcoinů vlastněných nějakou společností. Z titulků tak lze vyčíst, že firma má hodnotu 2 miliard dolarů a vlastní 10 000 bitcoinů. Bitcoin se zřejmě ukazuje být nejméně stejně dobrým ukazatelem hodnoty, jako běžné peníze. Není tedy třeba uvažovat o hodnotě v bitcoinů v běžných penězích, stačí vlastnit alespoň jeden bitcoin.

Skvělá dělitelnost bitcoinu

Pomoci v ignorování ceny vám může i dělitelnost bitcoinu. Jeden bitcoin je totiž 100 000 000 satoshi a můžete se tak radovat s vysokých čísel. Ač to zní legračně, účet rostoucí v milionech podpoří iluzi bohatství a bude vás inspirovat ke štosování satů. Není totiž důležité, kolik stojí bitcoin – vy chcete 100 000 000 satoshi.

Foto: Pixabay.com

DCA bez neustálého kontrolování ceny

Jistě to znáte. Ve Štosuj máte nastavené limitní příkazy a pořád kontrolujete, zda cena náhodou nespadla dolů a vy nemáte přikoupeno. Když začnete ignorovat cenu, nebude vás strašit aktuální hodnota bitcoinu a budete s klidem štosovat saty. Navíc je DCA považováno za nejvýhodnější investiční strategií.

Vaše Lightning peněženka bude možná mít vysokou hodnotu

Dnes běžně posíláte 10 000 satů jako příspěvek online tvůrci nebo oceníte zajímavý tweet přes Tweetoshi. Představte si ale, že za deset let může být 10 000 satů parádní jednodenní nákup. Nejenže těch satů budete mít miliony, zřejmě s nimi navíc běžně zaplatíte v obchodě. Štosujte saty.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*