Král kryptoměn, který měl provést podvod za 640 milionů korun

Foto: Starryai


Mladý Aiden Pleterski (23 let) žil na vysoké noze a označoval sám sebe za „krále kryptoměn“. Prezentoval se na sociálních sítích jako boháč, který své jmění získal díky úspěšným investicím. Nicméně podle kanadských úřadů se zdá, že jeho bohatství bylo spíše výsledkem promyšlených podvodů. Pleterski údajně okradl své klienty o zhruba 640 milionů korun.

Kanadské úřady se zabývají složitým případem, kde Aiden Pleterski tvrdí, že byl v roce 2022 v prosinci unesen a držen v zajetí několik dní. Jeho otec, Adam Peters, tvrdí, že syna unesli, bili a mučili, snažíc se vydírat mnohamilionové výkupné. Pleterski byl nucen volat o pomoc svému bytnému, kterému žádal o zaplacení výkupného ve výši 48 milionů Kč. Nakonec byl únosci propuštěn bez zaplacení výkupného.

Policie v Torontu zatím neposkytla veřejnosti žádné informace o případu, a není jasné, zda byli pachatelé chyceni. Na sociálních sítích se Pleterski prezentuje luxusním životním stylem s více než 95 tisíci sledujícími na Instagramu. Jeho fotky a videa z exotických dovolených a pohádkového majetku upoutaly pozornost fanoušků.

Avšak podle informací britského deníku Daily Mail se zdá, že Pleterski získal své bohatství prostřednictvím podvodů a vytvořil zdánlivě úspěšný obraz svého života. Klientské peníze, které mu byly svěřeny k investicím, místo toho prohýřil na luxusní dovolené, auta a soukromé tryskáče. V roce 2021 ohlásil bankrot a insolvenční správce uvedl, že Pleterski fungoval podle Ponziho schématu, kdy výnosy některých klientů používal k vyplácení údajných výnosů jiných klientů.

Nyní se majetek Pleterskiho prodává, aby mohly být vyrovnány dluhy věřitelům. Mladý muž, který se prezentoval jako „král kryptoměn“, tak skončil ve spirále právních problémů a finančních potíží.

Zdroj: Daily Mail

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*