Kryptokrálovna měla skončit rozřezaná v moři

Foto: Starryai

Na začátku roku aktivně probíhalo pátrání FBI po Bulharce Ruje Ingatové, známé jako „královna kryptoměn,“ která je podezřelá ze spáchání podvodů ve výši přibližně 97 miliard korun prostřednictvím vlastní kryptoměny OneCoin. Patrání probíhalo několik týdnů, vše však nasvědčovalo tomu, že Ingatová byla dlouho mrtvá. Spekuluje se, že byla zavražděna muži spojenými s podsvětím na luxusní jachtě. Její tělo bylo údajně rozřezáno a vrženo do Jónského moře.

Poslední známé místo, kde byla Ingatová spatřena, bylo v roce 2017 na palubě letadla z Bulharska do Řecka. Od té doby však zmizela a stala se jedinou ženou na seznamu deseti nejhledanějších osob na světě.

Existuje podezření, že Ingatová mohla změnit svůj vzhled a používat kvalitní falešné doklady, což znemožňuje snadnou identifikaci. Novinář Jamie Bartlett dříve uvedl, že by mohla být dokonce po smrti, což se nyní zdá pravděpodobné. Podle informací od bulharských investigativních novinářů, kteří prozkoumali přepisy telefonních konverzací nalezené v bytě bývalého šéfa bulharského oddělení vražd Ljubomira Ivanova, se ukázalo, že Ignatová byla na příkaz jednoho z bulharských drogových bossů, Hristoforose Amanatidise, zavražděna v listopadu 2018 na jachtě v Řecku. Zjištění naznačují, že měla s bossem mnoho společného a mohla vědět citlivé informace o Ivanovovi. Tělo mělo být následně rozřezáno a odhozeno do Jónského moře. Tato informace však nikdy nebyla potvrzena.

Zdroj: Bild.de

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*