Ledger Nano S a X | Francouzské stálice na trhu HW peněženek

Foto: Pixabay

Hardwarové peněženky od francouzské společnosti Ledger jsou v současné době asi největší konkurencí oblíbeného Trezoru, jemuž už jsme článek věnovali. Ve světě si zcela po právu vybudovala ohromnou popularitu a rozhodně by byla škoda ji přehlédnout. Chcete-li se o ní dozvědět více i vy, rozhodně pokračujte ve čtení.             

Minimalistický vzhled ukrývá unikátní technologii

Na první pohled byste peněženku Ledger Nano prakticky nerozeznali od běžného USB disku, kterých je všude plno. Na trhu je dostupná ve dvou variantách, konkrétně S plus a X, které se od sebe mírně rozlišují rozměry, váhou, ale především sadou chipsetem a možnostmi připojení. Nano X je propracovanějším modelem, ve kterém jsou použity novější technologie, a kromě klasického USB připojení podporuje i připojení prostřednictvím Bluetooth.

Hlavní technologický zázrak se samozřejmě odehrává uvnitř zařízení. Na peněžence pracoval tým elitních expertů ze světa hardwaru, softwaru i kryptografie, aby vašim kryptoměnám zajistili co největší bezpečí. A to se jim opravdu beze zbytku povedlo.

Ovládání prostřednictvím aplikace

Svou peněženku můžete bez problémů ovládat prostřednictvím mobilu či počítače. K tomu však budete potřebovat aplikaci Ledger Live, pomocí které spolu obě zařízení komunikují. Poté je třeba peněženku aktivovat. Tento proces může však pro začátečníky být poměrně matoucí, nejste-li si jím jisti, raději se obraťte na někoho zkušenějšího, jenž vám s ním poradí. Nevýhodou pak také je, že aplikace dosud nemá českou lokalizaci, proto může být pro někoho, kdo anglicky neumí, velmi složitou.

Který Ledger Nano vybrat?

Již na první pohled si jistě všimnete, že Ledger Nano S plus má menší displej a jeho provedení působí poněkud laciněji. Naproti tomu Nano X je díky nerezovému krytu robustnější a disponuje větším displejem s mnohem lepším rozlišením. Po připojení pak rychle zjistíte, že zatímco na „esko“ dostanete pouze okolo 8 aplikací, „xko“ jich snese několik stovek.

Dalším nepřehlédnutelným parametrem je však také cena. Ledger Nano X je asi dvakrát dražší než Nano S, které možná nenabízí takové možnosti, ale začátečníkovi s malým portfoliem a standardními potřebami bohatě vystačí.

Zdroj: Ledger

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*