Lionel Messi dostal v PSG část platu v kryptoměně

Foto: Starryai

Legenda argentinského fotbalu Lionel Messi získal kryptoměnu jako součást své dvouleté smlouvy podepsané s francouzským klubem Paris Saint-Germain. Hráč obdržel krypto jako součást své platby 30 milionů dolarů z uvítacího balíčku v klubu.

Zatímco celková částka jeho uvítacího balíčku nebyla oficiálně odhalena, klub uvedl, že jde o „významnou“ částku. V důsledku této zprávy zaznamenal oficiální fanouškovský token klubu, známý jako PSG , masivní nárůst objemu obchodů a cen. Tento token byl uveden na trh v lednu 2020 a jeho cena v tu dobu byla 30,69 dolarů a lze jej převést na fiat měnu prostřednictvím různých poskytovatelů směnáren kryptoměn. Navíc poskytuje držitelům rozhodovací pravomoc v některých záležitostech klubu.

Messi obecně v posledních letech propagoval hodně kryptoměny. Společnost, se kterou Messi podepsal smlouvu, spolupracuje s přibližně 130 sportovními organizacemi po celém světě, včetně fotbalových klubů jako Paris Saint-Germain, Barcelona, Juventus nebo Manchester City. Kromě toho tato firma vytváří fanouškovskou kryptoměnu, která umožňuje fanouškům ovlivňovat činnost klubů v určité míře. Tyto klubové kryptoměny lze obchodovat na burze podobně jako známější bitcoin.

Zdroj: CNBC

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*