Manželský pár se přiznal k praní miliard dolarů v bitcoinech

Foto: Pixabay.com


Manželský pár z New Yorku, který je nazýván „Bitcoin Bonnie a Crypto Clyde“, se podařilo minulý čtvrtek uznat vinným z praní několika miliard dolarů ukradených v bitcoinech, jak informovali žalobci.

Ilya Lichtenstein (35) a Heather Morgan (33) byli zatčeni v únoru minulého roku, poté co americká vláda zajistila 95 000 bitcoinů, které tehdy měly hodnotu 3,6 miliardy dolarů.

Podle prokurátorů pár ukradl bitcoiny v roce 2016 pomocí sofistikovaných hackerských nástrojů a úřady získaly finanční prostředky z peněženek, které ovládali.

Od jejich zatčení vláda zabavila dalších zhruba 475 milionů dolarů spojených s tímto hackem, uvedl Southern District of New York ve svém prohlášení.

Celkem se pár přiznal k praní peněz, které vyplývalo z krádeže přibližně 120 000 bitcoinů z globální burzy kryptoměn Bitfinex.

Za tato obvinění jim hrozí maximální trest 20 let vězení. Prokurátoři zdůraznili, že Lichtenstein pravidelně s pomocí Morganové využíval sofistikované techniky praní peněz.

Tyto techniky zahrnovaly používání fiktivních identit k vytvoření online účtů a automatizaci transakcí prostřednictvím počítačových programů. Ukradené prostředky byly uloženy na účtech na různých darknetových trzích a směnárnách s kryptoměnami a poté byly vybrány, aby byla zmatena historie transakcí.

Pár také převedl bitcoiny na jiné formy kryptoměny a dokonce část ukradených finančních prostředků vyměnil za zlaté mince, které byly následně Morganovou ukryty. Pár používal různé aliasy, přičemž Morganová byla známa jako „Razzlekhan“ a Lichtenstein byl označován jako „Nizozemec“.

Zdroj: indiatimes.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*