Mark Zuckerberg přišel o miliardy kvůli krachu kryptoburzy

Foto: Starryai

Krach kryptoměnové burzy vymazal téměř 2 miliardy dolarů v hotovosti investorů, což postihlo významné celebrity, penzijní fondy a miliardáře z Bay Area. Burza FTX chytila ​​do pasti mnoho prominentních investorů a jednotlivců.

FTX počítala mezi investory celebrity, jako je hvězda NFL Tom Brady a bývalá manželka Gisele Bundchen, ukazují data PitchBook. Měli také společnost Iconiq Capital se sídlem v San Franciscu, která spravuje peníze pro Marka Zuckerberga a Jacka Dorseyho — nemluvě o všech spotřebitelích , jejichž vklady momentálně nelze vybrat. Mezi další velké poražené patří kanadský fond Ontario Teachers‘ Pension Plan, který investoval 95 milionů dolarů.

Firmu založil rodák z Bay Area Sam Bankman-Fried v roce 2019 a sídlí na Bahamách. Významní investoři již odepsali celé své investice. Společnost Sequoia Capital, která investovala přes 200 milionů dolarů při ocenění mezi 18 a 25 miliardami dolarů, na Twitteru uvedla, že předpokládá, že investice je nyní bezcenná.

Ve svém posledním kole financování dokončeném v lednu 2022 byl FTX oceněn na více než 32 miliard dolarů a čisté jmění Sama Bankman-Frieda bylo údajně 26 miliard dolarů.

Před kolapsem byl 30letý Bankman-Fried považován za podivína. Absolvent MIT, který se specializoval na fyziku, byl známý tím, že celý svůj majetek utratil za filantropii. Byl prominentním dárcem Joe Bidena a zaplatil 135 milionů dolarů za pojmenování práv na stadion Miami Heat. V časopise The New Yorker dával inzeráty, které obsahovaly jeho a Gisele Bundchen s citáty jako: „Věnuji se kryptoměnám, protože chci mít co největší dopad na dobro.

Zdroj: Bloomberg

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*