Michael Saylor opět nakupuje. Microstrategy už má skoro tolik bitcoinů jako Satoshi Nakamoto

Foto: Midjourney

Společnost MicroStrategy uzavírá rok 2023 masivní akvizicí bitcoinů, což signalizuje neutuchající důvěru Michaela Saylora v toto digitální aktivum. Jedná se o velký nárůst bitcoinů v držení MicroStrategy oproti roku 2022. 

Největší držitelé bitcoinu na světě

Společnost MicroStrategy se v srpnu 2020 zapsala do historie tím, že se stala první veřejně obchodovanou společností, která do svého investičního portfolia přidala také bitcoin. Od té doby společnost pokračuje v akumulaci bitcoinu a vytváří největší korporátní držbu BTC na světě. Těsně před koncem roku 2023 nakupila 27. prosince společnost Microstrategy dalších 14 620 bitcoinů za 615,7 milionů dolarů. Celkový počet bitcoinů v držení této společnosti se tedy zvýšil na 189 150 bitcoinů v aktuální hodnotě 8,5 miliardy dolarů. Z dostupných informací také víme, že společnost Microstrategy utratila 5,895 miliardy dolarů za bitcoiny, což dává průměrnou nákupní cenu 31 168 dolarů za jeden bitcoin. Při současné ceně tedy Microstrategy drží bitcoiny s nerealizovaným ziskem okolo 2,5 miliardy dolarů.

Podle serveru saylortracker.com představovaly nákupy společností Microstrategy v roce 2023, včetně posledních 14 620 mincí, celkem 56 650 BTC. To představuje 495% nárůst ve srovnání s celkovými nákupy společnosti ve výši 9 517 mincí v roce 2022. To naznačuje zvýšenou úroveň důvěry v tomto roce ve srovnání s rokem 2022.

Společnost Microstrategy a její předseda Michael Saylor se stali synonymem neochvějné víry v potenciál bitcoinu. Saylor často zdůrazňoval, že firmy, které přijmou strategii pro Bitcoin, budou v době ekonomických turbulencí prosperovat. Cena akcií společnosti Microstrategy je úzce spjata s výkonem ceny bitcoinu. Od začátku roku 2023 se cena akcií společnosti zvýšila o více než 340 %.

Zdroj: Dailycoin.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*