Michael Saylor věří, ze boj SEC proti kryptoměnám pomůže adopci bitcoinu

Foto: Midjourney

Spoluzakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor věří, že opatření vedená proti kryptoměnám ze strany SEC mohou pomoci k adopci bitcoinu. Podle Saylora je bitcoin jedinou kryptoměnou, která je bezpečně mimo označení za cenný papír. Díky tomu, že se šéf SEC Gary Gensler zaměřuje na ostatní kryptoměny, může řada investorů přesunout své prostředky do bitcoinu. Saylor tipuje nejvyšší letošní cenu bitcoinu na 250 000 dolarů.

Opatření se nakonec otočí ve prospěch bitcoinu

Svůj postoj k opatřením SEC vyjádřil Michael Saylor v rozhovoru z 13. června. Společnost MicroStrategy je jedním z největších investorů do bitcoinu na světě a její šéf věří, že se opatření SEC nakonec obrátí ve prospěch bitcoinu. Jedná se se totiž o jedinou kryptoměnu, na kterou Gary Gensler neutočí. Saylor také doplnil, že americkým úřadům stále chybí legitimní cesta pro fungování kryptoměnového průmyslu a nemají pro stablecoiny a kryptoměny v moderním světě žádné pochopení. Podle Saylora je tedy logické, že se cena bitcoinu může zdesetinásobit. Kromě bitcoinu bude nadále fungovat jen pár kryptoměn fungujícím na proof-of-work.

Toto Saylorovo tvrzení podporují také informace z krytpoměnového průmyslu. Podíl bitcoinu na trhu totiž v  roce 2023 vzrostl ze 40 % na 48 %, za což zřejmě mohou právě opatření SEC. Navíc všech 68 kryptoměn, které SEC označila jako cenné papíry fungují na principu proof-of-stake. Saylor proto předpovídá, že dominance bitcoinu by v budoucnu mohla vzrůst až na 80 % poté, co se velcí institucionální investoři rozhodnout přelít své prostředky do bitcoinů. Existence více blockchainů je ale podle některých nevyhnutelná, protože každý blockchain má jiné využití. Porovnat můžeme hned ty dva největší. Zatímco bitcoin je síť zaměřená čistě na platby (pomineme-li šílenství okolo Ordinals v posledních měsících), Ethereum zase nabízí uživatelům možnost vytvářet vlastní tokeny.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*