MicroStrategy koupila dalších 12 333 bitconů za 347 milionů. Průměrná nákupní cena jejich portfolia vás možná překvapí

Foto: Pixabay.com

Společnost MicroStrategy oznámila prostřednictvím twitterového účtu Michaela Saylora nákup dalších 12 333 bitcoinů. Stalo se tak 28. června, kdy společnost investovala do nákupu kryptoměny 347 milionů dolarů. Po tomto nákupu se celkový počet bitcoinů ve vlastnictví MicroStrategy zvýšil na 152 333 (nakoupených za 4,52 miliardy dolarů). Mohlo by se zdát, že firma jako MicroStrategy bude držet bitcoiny s výrazným ziskem. Jejich průměrná nákupní cena vás ale překvapí. 

MicroStrategy je jedním z největších držitelé bitcoinu

MicroStrategy patří se svým kryptoměnovým portfoliem k firmám s nejvíce bitcoiny na světě. Své první bitcoiny nakoupila společnost již před rokem 2020 a prošla se svými investicemi oběma bull runy. Navíc první velké nákupy prováděla v prvním bull marketu a jejich průměrná cena je tedy poměrně vysoká. Svých 152 333 bitcoinů nakoupili za 4,52 miliard dolarů a průměrná nákupní cena jejich bitcoinového portfolia je 29 668 dolarů. Jsou tedy v zisku jen posledních pár týdnů, kdy cena bitcoinu vzrostla zřejmě na základě oznámení požadavku firmy BlackRock o spotové ETF. Poslední nákup 12 333 bitcoinů provedli s průměrnou nákupní cenou 28 136 dolarů. Bitcoiny společnost nakoupila poté, co vydala nové akcie.

Společnost MicroStrategy prodala k 28. červnu 2023 celkem 1 079 179 akcií s čistým výnosem 337 milionů dolarů. Investice do bitcoinu tedy dokonce převýšila zisk z prodeje akcií. Je vidět, že společnost vede zapálený bitcoiner, který tomuto digitálnímu aktivu věří natolik, že je ochoten nakupovat ve stovkách milionů dolarů. Michael Saylor stojí v čele korporátního úsilí, které se snaží přivést bitcoin do světa podnikání. MicroStrategy nakupovala bitcoiny také během tohoto bear marketu, často bez ohledu na cenu bitcoinu. Své první ziskové čtvrtletí bitcoinového portfolia za několik uplynulých let ohlásila společnost na začátku tohoto roku. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*