Miliony bitcoinů se již nepohnuly přes deset let

Foto: Pixabay.com

Širokou veřejností sledovaný on-chain analytik Willy Woo přišel s tvrzením, že miliony bitcoinů zůstaly na peněženkách bez jakéhokoliv pohybu za posledních deset let. 

Lidé stále více drží bitcoiny na svých peněženkách

Na svém Twitteru na to upozornil analytik Willy Woo, který se odvolal na data svého kolegy jménem Will Clemente a analytické firmy Chainalysis. Analýza blockchainu ukazuje, že existuje 60,75 miliard dolarů v bitcoinu, které se od roku 2013 nepohnuly. Jedná se tedy o 2,6 milionů bitcoinů uzavřených na peněženkách bez známek aktivity. Will Clemente doplnil, že počet bitcoinů, které zůstaly neaktivní po dobu více než deseti let, je nyní větší než množství bitcoinů na kryptoměnových burzách. To jasně ukazuje, že lidé stále více drží kryptoměny na svých (nejlépe hardwarových) peněženkách. Clemente také upozorňuje na to, že stále přibývá nových uživatelů Bitcoinu a síť se tak stává ještě hodnotnější.

Foto: Glassnode

Během každého bear marketu opustí bitcoin někteří krátkodobý investoři, kteří čekali rychlé zbohatnutí. Stále častěji se ale stává, že uživatelé bitcoin neprodají a čekají na další růst ceny. S trendem dlouhodobého držení se také rapidně snižuje zásoba kryptoměn na burzách. Největší úbytek kryptoměn na burzách byl samozřejmě vidět po pádu kryptoměnové burzy FTX. Ta jasně ukázala, že stále platí zlaté pravidlo všech bitcoinerů: Not Your Keys, Not Your Coins. Klesající zásoba bitcoinů na burzách může být jedním z faktorů růstu ceny. Jestliže budou uživatelé stále častěji držet bitcoin dlouhodobě, může jeho nedostatek na burzách zvýšit jeho vzácnost. Je dobré vidět, že se uživatelé Bitcoinu vzdělávají a raději drží své prostředky na soukromých peněženkách. Nejedna burza už dokázala, že o kryptoměny jí svěřené může uživatel snadno přijít. 

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*