Muž těžil bitcoin v prodejnách elektroniky

Foto: Starryai

Vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), působící pod křídly kriminální policie, nedávno navrhli podání obžaloby proti jednotlivci za neoprávněnou „těžbu“ bitcoinů.

Podle jejich zjištění z roku 2021 si obviněný muž vybral ve veřejně přístupných prostorech obchodů s elektronikou (showroomech) počítače s vysokým výpočetním výkonem procesorů, zejména pak grafických karet. Bez oprávnění nainstaloval speciální software určený k těžbě virtuální měny bitcoin. V některých případech to provedl opakovaně. Tento software pak sledoval a ovládal funkce programu na dálku prostřednictvím webových stránek.

Muž je obviněn z trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací podle ustanovení § 230 odst. 2 písm. d) a odst. 3 písm. a) trestního zákoníku.

Jeho činy měly za následek škodu ve výši přibližně 70 tisíc korun pro obchodní společnost vlastnící napadené počítače. Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby byl již odevzdán státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 7. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí od 6 měsíců do 4 let.

Zdroj: Policie.cz

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*