Na jaké burze nakoupit bicoiny? Na co se zaměřit a jaká jsou úskalí?

Foto: Pixabay

Co je to kryptoměnová burza jsme si již v jednom z našich článků popisovali. Dnes si proto řekneme, jak krypto burzu vybrat, co je potřeba při výběru zvážit a jaká úskalí mohou jednotlivé krypto burzy představovat.

Jak vybrat kryptoměnovou burzu?

Ze všeho nejdříve je nutné položit si otázku, zda je ve vašem případě vůbec nutné na burze obchodovat. Jestliže nechcete pracovat se zrovna vysokými částkami a chcete si práci s kryptoměnami spíše vyzkoušet, doporučujeme využít krypto směnáren. Ty sice mají obvykle vyšší poplatky, ale práce s nimi nevyžaduje žádné extrémní finanční zkušenosti a je velmi jednoduchá.

Poplatky v hlavní roli

Jste-li ale již rozhodnuti pro burzu, její výběr rozhodně nepodceňujte. Ze všeho nejdříve se zaměřte na to, zda burza podporuje transakce v českých korunách. Převést měny na jiné samozřejmě v dnešním světe již není žádný problém, avšak výsledný účet poplatků by vás mohl velmi nemile překvapit.

Všechny kvalitní a důvěryhodné burzy zveřejňují výšku poplatků za jednotlivé služby na svých stránkách. Před složitým registračním procesem proto doporučujeme zkontrolovat, zda jsou poplatky burzy alespoň přiměřené.

Nepodceňujte zabezpečení

Kryptoměny a svět kolem nich musí neustále odolávat hackerským útokům. Rozhodně se tedy ujistěte, že má burza několik stupňů zabezpečení. Absolutním minimem by měl být zavedený HTTPS protokol, kterého si můžete všimnout jako přípony před názvem webu při přechodu na stránky burzy. Neváhejte se však informovat i o dalších zabezpečeních, kterými burza disponuje. To můžete často najít také v info sekci dané burzy.

Informujte se

Předem musíme říci, že využívání neznámých a malých burz je velice rizikové. Chcete-li si být svým výběrem jistí, navštěvujte různá fóra, dívejte se po recenzích nebo kontaktujte někoho, kdo má s danou burzou zkušenosti. Ověříte si tak, že burza jedná vždy poctivě a dozvíte se také, jaké jsou její nejčastější problémy. Díky tomu vás u ní už poté nic nepřekvapí.

Zdroj: CoinGecko

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*