Na kryptoměnových burzách je nejméně bitcoinů za posledních šest let

Foto: Midjourney

Analytická společnost Santiment vydala další studii vypovídající o množství bitcoinů uložených na burzách. Podle průzkumu trhu se v současné době na burzách nachází pouze 5,8 % celkové nabídky bitcoinu, což je nejnižší číslo od prosince 2017. Navzdory malé zásobě na burzách, obsadil bitcoin první místo v počtu transakcí a aktivních peněženek.

Investoři již nedrží kryptoměny na burzách

Santiment přínáší zajímavé studie a data o kryptoměnovém světě. Tentokrát si opět posvítil na bitcoiny a další kryptoměny uložené na burzách. Toto téma je stále aktuální poté, co řada uživatelů přišla o peníze uložené na FTX. Stále více uživatelů přichází na to, že jejich kryptoměny jsou opravdu v bezpeční pouze na hardwarových peněženkách a že riziko spojené s ukládáním prostředků na burzách je vysoké. Santiment uvádí, že bitcoin je v současnosti na prvním místě s množstvím aktivních peněženek i transakcí. V posledních měsících nasvědčuje dobrému postavení bitcoinu také dominance, která nedávno dosáhla 50 % a aktuálně se pohybuje těsně pod touto hranicí.

Foto: Pixabay.com

Znamená to tedy, že polovina peněz v kryptoměnách je v bitcoinu a o zbytek se dělí Ethereum se všemi ostatními kryptoměnami na trhu. Za bitcoinem následuje, v počtu aktivních peněženek a transakcí, stablecoin Tether USD, který je aktuálně druhým nejobchodovanějším aktivem. Až třetí je Ethereum, následuje Polygon a Litecoin. Všechny tyto kryptoměny a tokeny mají, podle společnosti Santiment, minimálně dvojnásobný počet aktivních adres ve srovnání s ostatními kryptoměnami. Zajímavou informaci přinesl tento průzkum o Ethereu. Přestože ani ethery neleží ve velkém množství na burzách, průzkum největších peněženek ukázal, že 35 % celkové zásoby etherů drží 10 největších velryb. Neznamená to, že by se Ethereum centralizovalo, trend s velkými peněženkami poukazuje spíše na fakt, že Ethereum daleko více nakupují velcí investoři a malí střadatelé už přešli na bitcoin a jiné kryptoměny.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*