Na svém účtu měl 23 miliard korun v bitcoinech, přesto přišel o 2 miliony

Foto: Starryai

Mezi mnoha případy podvodů, kde důvěřiví lidé naletí na sliby rychlého zbohatnutí prostřednictvím kryptoměn, vyniká příběh muže z Brněnska, kterému bylo 37 let. Chvíli na svém účtu dokonce viděl 23 miliard korun!

Muž se přihlásil na online investiční platformu, kde zaplatil vstupní poplatek a investoval 20 tisíc dolarů (přibližně 470 tisíc Kč). Kromě toho si vzal i půjčku na další investice.

„Ze začátku se mu velmi dařilo. Rychle dosáhl požadovaného obratu na svém speciálním účtu, který během krátké doby překonal jednu miliardu dolarů (asi 23,4 miliardy korun),“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Na jeho obchodním účtu se objevilo přes 75 milionů dolarů zisku (přibližně 1,75 miliardy korun). „Muž splnil všechny podmínky společnosti pro vyplacení zisku. Aby mu byla částka převedena, musel zaplatit různé poplatky, které podle pokynů bankéřů a podpory investiční platformy postupně hradil,“ vysvětlil Malášek.

Muž, povzbuzený úspěchem, poslal na různé účty téměř dva miliony korun. „Poté následoval běžný scénář těchto případů – poškozený nedostal žádný zisk a obchodníci s ním přestali komunikovat,“ dodal Malášek.

Zdroj: PČR

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*