Nakupujete kryptoměny? V Česku se minulý měsíc provedly obchody za více než 400 milionů korun

Foto: Starryai

Objem transakcí s kryptoměnami v České republice za duben letošního roku zaznamenal meziroční nárůst o přibližně 23 procent, dosahující částky přesahující 430 milionů korun. V porovnání s předchozím měsícem březnem se zvýšil o osm procent. Celkový objem obchodů s kryptoměnami za první čtyři měsíce roku dosáhl v ČR hodnoty 1,53 miliardy korun, což představuje nárůst o 32 procent oproti stejnému období předchozího roku. Tato data poskytl český obchodník Bit.plus.

Martin Stránský, ředitel společnosti Bit.plus, uvedl, že obchodování představoval zejména bitcoin, jehož nákupy byly motivovány nadcházejícím halvingem a očekávaným dalším růstem. V krátkodobém horizontu se však po halvingu nekonalo žádné významné zhodnocení, neboť se změny v ceně již předem promítly. Nicméně, Stránský očekává postupné zdražování bitcoinu v delším časovém horizontu.

Před halvingem, konkrétně 19. dubna, dosáhl bitcoin ceny 1 549 107 Kč. Bezprostředně po halvingu cena mírně klesla na 1 518 075 Kč a pokles pokračoval i v následujících dnech a týdnech.

Minimální hodnotu bitcoinu dosáhl na začátku května, kdy se cena jedné mince pohybovala kolem 1 335 113 Kč. Nicméně, v průběhu minulého víkendu začala cena opět výrazně stoupat. Aktuálně se jedna mince nabízí za 1 491 701 Kč.

Stránský však předpovídá možné dosažení ceny bitcoinu až 80 000 dolarů (1,86 milionu korun) a dokonce ani cena 100 000 dolarů (2,32 milionu korun) letos není podle něj nereálná.

Podle investičního analytika Tomáše Kacerovského ze společnosti Wood & Company došlo v dubnu po více než půl roce růstu na kryptoměnovém trhu k výraznější korekci. Podle něj dosáhla svého vrcholu během izraelského konfliktu s íránskými drony, kdy se investoři vyhledávali bezpečí ve formě prodeje kryptoměn.

Vývoj ceny a zájmu o bitcoin letos ovlivnilo zejména zahájení obchodování s bitcoinovými ETF fondy na začátku roku a následně halving, což je proces snižování odměn za těžbu bitcoinů, který se uskutečnil v druhé polovině dubna.

Analytik Purple Trading Petr Lajsek dodává, že vývoj ceny bitcoinu před halvingem nebyl nijak výrazně pozitivní, avšak po této události se situace začala obracet a bitcoin opět začal posilovat, což není podle historických dat neobvyklé.

Zdroj: Bit.plus

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*