Neaktivní peněženka přesunula po 11 letech všechny bitcoiny v aktuální hodnotě 31 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Spící peněženka s 1037 bitcoiny vykázala po 11 letech aktivitu a přesunula všechny prostředky na novou adresu. Aktuální hodnota bitcoinů je 31 milionů dolarů, přičemž peněženka přijala před 11 lety všech 1037 bitcoinů naráz v době, kdy jeden stál pouhých pět dolarů. 

HODLer má obrovské zisky

Podle webové stránky BitInfoCharts.com bylo 1037 bitcoinů převedeno z peněženky na ceně 29 956 dolarů a transakce proběhla v bloku 799701. Peněženka přitom byla neaktivní už od 11. dubna 2012, kdy přijala všech 1037 bitcoinů v jedné transakci. Podle serveru BitInfoCarts.com v době přijetí prostředků stál jeden bitcoin 4,92 dolarů. Když tento HODLer nakupoval, všechny jeho bitcoiny měly hodnotu pouhých 5108 dolarů, zatímco nyní se jejich hodnota pohybuje okolo 31 milionů dolarů. Blockchainová data dále ukazují, že peněženka, na kterou majitel převedl všechny bitcoiny, je poměrně nová. Může se tedy jednat o převod na hardwarovou peněženku nebo novější adresu s nižšími poplatky. Nejvyšší hodnotu měly bitcoiny tohoto HODLera v době, kdy hodnota bitcoinu dosáhla svého historického maxima 69000 dolarů. V té době měla peněženka aktiva v hodnotě 71,6 milionů dolarů. 

V poslední době se objevuje řada dlouhodobých držitelů, kteří se rozhodli své prostředky po letech přesunout. Jedním z nich je například i vláda Spojených států, která letos přesouvá bitcoiny zabavené při zavírání online tržiště Silk Road. V několik transakcích převedla vláda téměř 10 tisíc bitcoinů v hodnotě 299 milionů dolarů. Prozatím není jasné, zda se jednalo o adresy některé z burz, jednotlivců nebo jen přesun na jiné peněženky pod správou ministerstva spravedlnosti. Jiný dlouhodobý HODLer přesunul 1400 bitcoinů 11. června a další 2071 bitcoinů po 10 letech neaktivity. Všechny tyto peněženky mají bitcoiny s obrovským ziskem a není tedy divu, že řada z nich chce alespoň část svého bohatství použít na zlepšení svého života.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*