Nejlidnatější země světa zablokuje webové adresy některých světových burz

Foto: Midjourney

V Indii je registrováno 31 kryptoměnových burz. Důvodem je obvinění z praní špinavých peněz, kterého se dopouští burzy se sídlem v jiných zemích světa. Rozhodla o tom indická vláda.

V Indii skončí 9 populárních kryptoměnových burz

Indická vláda nedávno zaslala devíti populárním burzám oznámení o tom, že porušují tamní zákon proti praní špinavých peněz. Jedná se o společnosti, které nemají sídlo přímo v Indii a používají offshorové schéma k optimalizaci daní. Oznámení dostaly společnosti ve čtvrtek 28.12. společně s upřesněním ze strany Finanční zpravodajské jednotky (FIU). Upřesnění obsahovalo 9 kryptoměnových burz, které se dostanou na černou listu, protože podle tamní vlády působí v zemi nelegálně. 

Jedná se o  Binance, Kucoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global a Bitfinex. Většinu z těchto burz dobře známe také u nás Evropě. Zajímavé je, že se na seznamu neobjevila burza Coinbase. Ta ale v Indii působí jen v omezeném provozu a zřejmě proto není součástí seznamu. Všechny zmíněné burzy se řadí na přední místa, pokud jde o objem obchodů s kryptoměnami na světě, nemají ale povolení k činnosti v Indii.

Kryptoměnové burzy mohou v Indii působit. Země na ně však uvalila přísná omezení podle místních zákonů proti praní špinavých peněz. Indie má 30% daň ze zisků z kryptoměn bez možnosti započítat ztráty z jiných investičních aktiv. Obchodníci navíc musí zaplatit daň za každou jednu provedenou transakci s kryptoměnami. Společnosti jsou také povinny registrovat u přísného indického finančního úřadu, kde jsou pod neustálým drobnohledem. Na začátku zmíněný počet kryptoměnových burz v Indii je tedy jen zlomkem toho, kolik burz ve skutečnosti v Indii působí bez jakékoliv licence. Všechny zmíněné burzy toto povolení mají, problém je ale se sídlem v zahraničí a slabým opatřením proti praní špinavých peněz.

Zdroj: Financemagnates.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*