Nejstarší bulharský fotbalový klub začne přijímat platby v Bitcoinu

Foto: Gencraft

Botev Plovdiv FC, nejstarší bulharský fotbalový klub, zavedl platby Bitcoinem využívaje populárního L2 řešení Lightning Network.

Fanoušci mohou používat Bitcoin pro mezi sebou prováděné platby na fan stáncích klubu a během zápasů v bulharské Parva Liga. Klub plánuje rozšířit platby Bitcoinem na vstupenky a svůj internetový obchod.

Tuto změnu umožnilo partnerství s BTCPayServer pro zpracování plateb a s CryptoDesk.bg ve spolupráci s Bitcoinize.com pro platební hardware.

Kromě přijetí Bitcoinu přepracoval fotbalový klub Botev Plovdiv FC svou online přítomnost. Aktualizoval svou oficiální webovou stránku a anglické sociální média. Klub si také založil účet na Nostr, decentralizovaném protokolu nabízejícím social media platformy.

Toto přijetí Bitcoinu a decentralizovaných technologií je podobné tomu, kterým prošel fotbalový klub Real Bedford ve Spojeném království. Byl prvním fotbalovým klubem na světě, jenž přijal Bitcoin.

Peter McCormack, předseda Real Bedford, ocenil rostoucí trend fotbalových klubů, které přijímají Bitcoin, a upozornil na jeho potenciál pro finanční zodpovědnost ve sportu.

Zdroje: cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*