NFT data agregátor NFTGo spustil službu, která využívá machine learning k ohodnocení NFT s přesností více než 90%

Foto: Gencraft

Binance News s odvoláním na agenturu Foresight News oznamuje, že NFTGo, platforma pro agregaci NFT dat, spustila indikátor hodnocení NFT založený na machine learning technologiích. Uživatelé nyní mohou získat přesnější ocenění svých NFTs přímo na stránce s podrobnostmi o daném NFT. Společnost stojící za platformou NFTGo tvrdí, že přesnost ocenění podporovaných projektů přesahuje 90%.

NFTs se liší od tzv. “fungible” (směnitelných) tokenů svou jedinečností, což představuje výzvu pro stanovení cen a likviditu. Tradiční stanovení cen NFT spoléhá na floor prices nebo cenu posledního prodeje, ale oba tyto způsoby mají svá omezení.

Prvním omezením je, že floor price neposkytuje podrobnosti o jednotlivých traits (znaky či rysy daného NFT). Tento způsob cenového určení nerozlišuje mezi různými traits a nedokáže přesně zachytit, jak každý trait ovlivňuje hodnotu NFT. To může způsobit nedostatek transparentnosti a nízkou přesnost při stanovení ceny NFT s unikátními traits.

Druhým omezením je, že cena posledního prodeje může být zastaralá a nepřesná v případě NFT s nízkou likviditou. Pokud má NFT omezený počet transakcí nebo dlouhé období mezi transakcemi, může cena posledního prodeje nereálně ovlivňovat celkovou hodnotu NFT.

Oba tyto přístupy zároveň nezohledňují změny v poptávce a nabídce na trhu. Ceny NFT mohou být ovlivněny různými faktory, ať už jde o změny v zájmu sběratelů nebo nové trendy na trhu.

Pro řešení těchto problémů lze stanovení cen NFT přirovnat k cenám nemovitostí, kde jsou NFT kolekce podobné domům a rysy NFT připomínají vlastnosti domu.

Hodnotu NFT lze rozdělit na vnitřní hodnotu dané kolekce a “prémie” za traits. K posouzení této problematiky se používají machine learning technologie. Tento model usnadňuje obchodování a investiční příležitosti a přispívá k růstu a zralosti trhu s NFT.

Indikátor je podporován vlastní službou s názvem GoPricing. Platforma otevřela své API rozhraní.

Model je aktuálně k dispozici zdarma. Musíte se však zaregistrovat a získat klíč. Více informací naleznete zde.

Zdroje: Binance News, nftgo.io

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*