NFT trh nabírá dech

Foto: OpenSea

Data ukazují na pokračující známky oživení NFT trhu. Ethereum, nejrozšířenější blockchain pro NFT, zaznamenal v posledních 30 dnech objem obchodování ve výši 378,476 milionů dolarů. To je růst o 20 % oproti předchozímu období. Na druhém místě je herní blockchain Mythos, který zaznamenal objem obchodování 37,079 milionů dolarů. Pokračuje Solana s objemem 30,140 milionů dolarů a Bitcoin s objemem 25,861 milionů dolarů.

Při bližším zkoumání dat však vyšlo najevo, že počet transakcí se v případě Ethereum ekosystému snížil v posledních 30 dnech o polovinu. V případě Solany o 23 %. Naopak Bitcoin zaznamenal v tomto období nárůst počtu transakcí téměř o 86 %. Data pochází z platformy CryptoSlam.

Počet uživatelů ve zkoumaném období zůstal v případě Etherea bez výraznější změny. Avšak u Solany byl výrazný propad počtu nakupujících, a to o 38 %. V případě Bitcoinu téměř o 74 %.

Největším tržištěm dle objemu obchodování zůstává Blur. V posledních 30 dnech přesáhl objem 238 milionů dolarů. Na druhém místě je OpenSea s 53 miliony dolarů.

Dle počtu aktivních peněženek nicméně jasně vede OpenSea s přibližně 134 tisíci. Blur v daném období měl 40 tisíc aktivních peněženek.

Vývoj floor prices nejznámějších kolekcí nepřinesl výrazné změny od naší poslední zprávy. Od poloviny října rostla hodnota např. Bored Ape Yacht Club z 25 ETH na aktuálních 29,94 ETH. Kolekce Azuki vyrostla od poloviny října z 4,24 ETH na aktuálních 5,24 ETH.

Oživení NFT trhu přichází v době, kdy cena Bitcoinu stoupla v souvislosti s očekáváním, že v USA dojde ke schválení Bitcoin ETF žádostí.

Zdroje: CryptoSlam, DappRadar, OpenSea

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*