Nostr klient Damus zmizí z App Storu. Applu se nelíbí transakce s kryptoměnami

mistake
Foto: Pixabay.com

Nostr je revoluční protokol umožňující provozovat decentralizovanou sociální síť, kterou nebude ohrožovat cenzura. Mezi bitcoinery a kryptoměnovými nadšenci si protokol rychle získal velkou oblibu, technologický gigant Apple to ale vidí jinak. Nelíbí se mu kryptoměnové transakce v podobě zapů, pomocí kterých mohou uživatelé nostru hodnotit příspěvky posláním satů. Daum byl v App Storu od 31. ledna letošního roku.

Applu vadí interní transakce se saty

Na svém Twitteru informoval vývojář této aplikace o zákazu ze strany Applu. Jeho aplikace Damus z App Storu odstraněna, protože by zapování uživatelé mohli využívat k prodeji digitálního obsahu. Applu samozřejmě vadí, že jsou transakce spojeny s digitálním obsahem jiných uživatelů a jsou prováděny mimo nákupy v rámci Apple Pay. Z toho totiž společnost těží nemalé procenta a platby uvnitř aplikací mimo jejich systém na svoji platformu neradi pouštějí. Z podobného důvodu už byla odstraněna řada aplikací poskytující interní platební systém mimo apple.

Zákaz totiž přichází jen pár dní před tím, než má být projekt Damus představen na konferenci Oslo Freedom Forum, která bude probíhat od 13. do 15. června. Damus měl ukázat veřejnosti, jak by mohla sociální síť s integrací Lightning Network pomoci k adopci bitcoinu a nabídnout masám finanční svobodu. Celý tah Applu označuje vývojář aplikace za podezřelý. Uživatelé upozorňují Apple, že zapy neslouží k obchodování a jedná se jen o obyčejné dýška tak, jak je tomu v řadě dalších aplikací. Není pravděpodobné, že by Apple ještě změnil své rozhodnutí. Otázkou tedy zůstává, zda se rozhodně zakázat také aplikaci Plebstr od vývojářů Tweetoshi. Jejich první aplikace na prohlížení Twitteru ve spojení s Lightning Network byla zrušena z důvodu omezení API Twitteru. Tweetoshi by tak přišlo už o svou druhou aplikaci, alespoň co se týká uživatelů Apple telefonů.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*