O víkendu bitcoineři nakoupili za 821 milionů dolarů

Foto: Midjourney

V uplynulém víkendu se stalo spoustu věcí, které přímo i nepřímo souvisí s kryptoměnami. Krach velké americké banky zapříčinil pád ceny největší kryptoměny a řada lidí využila sníženou cenu na nákup dalších bitcoinů. Celkově bylo nakoupeno za 821 milionů dolarů.

Investoři využili propadu ceny

Kryptoanalytická firma Santiment na svém Twitteru uvedla, že velcí bitcoinoví investoři využili velkého propadu ceny bitcoinu. V důsledku finančních problému velké americké banky SVB se propadla cena bitcoinu pod 20 000 dolarů. Santiment uvádí, že adresy držící prostředky mezi 10 až 10 000 bitcoiny nakoupily 40 557 bitcoinů v hodnotě neuvěřitelných 821,5 milionů dolarů. Tyto obrovské nákupy byly provedeny v průběhu několika posledních dnů. Analytická firma dále uvádí, že by všichni bitcoineři měli sledovat finanční trhy a chování velkých investorů, podle kterých se dá částečně určit další vývoj ceny bitcoinu. Aktuálně lze pozorovat zvýšený zájem o bitcoin na úkor altcoinů, které investoři ve světle událostí posledních dnů spíše prodávají. Santiment upozorňuje, že to může být signálem, který avizuje obrat na trhu s kryptoměnami a předpovídá možný bull market.

K větším investicím se odhodlali také menší investoři, který každý propad ceny vítají. Stále více se také hovoří o tom, jak rozdílný Bitcoin je oproti ostatním kryptoměnám. Kromě Bitcoinu totiž všechny ostatní kryptoměny dostali nálepku cenného papíru a nikdo si tak nemůže být jistý, že se právě jeho kryptoměna nestane dalším cílem FEDu. Investoři se tedy více soustředí na nákup bitcoinů, což by mohlo přinést velkou likviditu na trh a také dlouho očekávaný nárůst ceny. Propad ceny bitcoinu uvítali jistě všichni investoři. V době psaní článků je již cena kryptoměny zpět u 22 000 dolarů, kdy po velkém propadu prudce vzrostla o více než 8 % za 24 hodin.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*