Odborník úspěšně spustil full node Etherea na PlayStationu 4

Foto: Midjourney

Mario Havel, vývojář protokolu a výzkumník nadace Ethereum, provedl průlomový experiment, při kterém se mu podařilo synchronizovat uzel Etherea na herní konzoli PlayStation 4. Havel použil starou dobrou metodu jailbreaku, která umožňuje do uzavřených zařízení instalovat vlastní software a upravovat původní firmware zařízení. 

Z PlayStationu udělal ethereový uzel

Mario Havel sehnal starší PlayStation s firmwarem 9.0 a podařilo se mu přeměnit herní konzoli na plně funkční ethereový uzel. Zároveň bylo potřeba zakázat všechny aktualizace, protože přepis firmwaru by znefunkčnil uzel. Mario Havel tedy na starší PlayStation nainstaloval požadovaný firmware ručně a PlayStation nepřipojil k internetu. Ihned po zapnutí by totiž konzole detekovala starší firmware a iniciovala aktualizaci. Pro těžbu je ale internetové připojení nutnost a bylo tedy nutné použít vlastní DNS server, který blokoval aktualizace z Playstationu a přesměrovával aplikaci uživatelské příručky na adresu hostitele uzlu. Díky tomu se pomocí uživatelské příručky Havel později dostal k nastavení uzlu.

Havel využil známé chyby firmwaru 9.0, která se nacházela v souborovém systému PlayStationu. Dale bylo nutné použít soubor exfathax.IMG, který Havel flashnul na USB disk pomocí softwaru Balena Etcher. Posledním střípkem do skládačky je možnost spustit Linuxový systém na upraveném PlayStationu. To pak Havlovi umožnilo instalovat další balíčky nástrojů, včetně monitorovací aplikace nebo řízení ventilátorů. Ke svému uzlu se pak snadno připojil prostřednictvím místní sítě ze svého notebooku a následně jej mohl používat stejně jako každý jiný uzel. Havel ale není jediný, kdo využil PlayStation 4 pro těžbu kryptoměn. Již dříve proběhly úspěšné pokusy o spuštění těžby bitcoinu na této herní konzoli. Pro nízký výkon a vysokou cenu konzole se ale nejedná o oblíbenou volbu těžařů.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*