OpenSats oznámilo deset nových grantů pro bitcoinové projekt. Je mezi nimi i český Vexl

Foto: Midjourney

OpenSats prezentuje svoji činnost jako charitativní, kdy se snaží finanční pomoci bitcoinovým projektům po celém světě. Pravidla jsou jasné: projekt musí být open-source, transparentní a edukativní a založen na bitcoinu. Takové projekty se pak mohou ucházet o grant, který financuje OpenSats a dlouhá řada filantropů.

Úspěšné projekty z třetí vlny grantů

Následují některé projekty, které v posledním kole grantů získaly financování od OpenSats. Seznam lze využít také k vyzkoušení nových a zajímavých projektů běžících na bitcoinu.

Vexl. Aplikace Vexl je v česku dobře známá a spolupracuje na ni například Marek Palatinus z Trezoru. Jedná se o bezplatnou aplikaci, která uživatelům zprostředkovává výměnu bitcoinů peer-to-peer. Aplikace si nebere žádné poplatky z obchodů a neukládá žádná data uživatelů.

Clams. Rozhraní pro uzly CLN, které dokáže navázat bezpečné a šifrované spojení napřímo, prostřednictvím Lightning Network. Clams se zaměřuje na ochranu soukromí, neprovádí žádné logování, nemá žádné trackery a všechna data zůstávají v zařízení uživatele.

Fully Noded. Fully Noded je první aplikace pro iOS a macOS, která uživatelům umožňuje připojit se ke svému uzlu prostřednictvím RPC přes Tor. Využívá PSBT a deskriptory, aby zpřístupnila všechny funkce peněženky.

BitBanana. BitBanana si klade za cíl poskytnout nejlepší uživatelský zážitek pro vzdálenou správu uzlů Lightning v systému Android. 

Crack the Orange. Vzdělávací akce, která vytváří kohortu Bitcoinových pedagogů. Současným cílem je vyškolit celkem 100 pedagogů, tvůrců komunit a aktivistů za lidská práva během jednoho roku.

Krux. Krux je firmware s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje každému postavit si vlastní zařízení pro podepisování transakcí. Stačí nakoupit připravené díly a zařízení si složit doma. Dokáže podepisovat jednoduché i multisig transakce.

Na další oceněné projekty se můžete podívat na webu OpenSats.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*