Ordinals stále tvoří velkou část bitcoinových transakcí, navzdory propadu ceny

Foto: Midjourney

Podle posledních informací z blockchainu to vypadá, že Ordinals na bitcoinu jsou stále aktivní a mají své uživatele. Toto tvrzení vychází z informace o tom, že 85 % aktivity na bitcoinové síti 21. sprna představovaly Inscriptions a BRC-20 tokeny. Takto dominovaly bitcoinové síti v uplynulém týdnu a vypadá to, že šílenství kolem bitcoinových NFT stále neskončil. 

Ordinals a Inscriptions jsou stále žádané

Na data upozornil vývojář ordinals s přezdívkou Leonidas, který 21. srpna publikoval několik zajímavých čísel. Podle jeho dat proběhlo na bitcoinové síti 20. srpna 530 788 transakcí, přičemž 450 785 bylo spojeno s Ordinals. Navzdory tomu, že všichni zarytí bitcoineři tvrdili, že Ordinals jsou jen krátkodobou vlnou to vypadá na poměrně velkou část transakcí na síti. Přesněji se jedná o 84,9 % transakcí na bitcoinu 20. srpna, které byly spojeny s Ordinals a Inscriptions. Tato data potvrzuje také Dune Analytics s 400 000 transakcemi spojenými s NFT na bitcoinu. V konečném zúčtování se jedná o 25,5 milionů zápisů, které v bitcoinové síti vygenerovaly poplatky ve výši 53,4 milionů dolarů. 

Foto: Midjourney

Analytik Eric Wall ještě doplnil, že v uplynulém týdnu představovaly Ordinals přibližně 54 % všech transakcí na bitcoinu. Mezi Inscriptions dominuje vydávání nových BRC-20 tokenů, kterých bylo za poslední týden vydáno 1,9 milionů. Zatímco většina lidí považuje vlnu BRC-20 tokenů na bitcoinu ukončenou, vypadá to, že BRC-20 tokeny zajišťují polovinu provozu bitcoinové sítě. Tento pokles trendu BRC-20 tokenů je ale měřen prostřednictvím objemu obchodu s NFT na bitcoinu. Vypadá to tedy, že se BRC-20 tokeny příliš neobchodují, vytváření těch nových ale zajišťuje těžařům dostatečně vysoké výdělky. Protokol na vytváření BRC-20 tokenů byl spuštěn v lednu a v následujících měsících se postaral o velký humbuk ohledně využití blockchainu a zapisování NFT na bitcoinu.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*