Peněženka Atomic ztrácí prostředky uživatelů. Škody již dosáhly 35 milionů dolarů

btc
Foto: Pixabay.com

V posledních několika hodinách provádí peněženka Atomic rozsáhlé pátrání poté, co řada uživatelů nahlásila zmizení svých prostředků z účtu. Aktuálně vydala firma jedno oficiální prohlášení, ve kterém prosí zasažené uživatele, aby je kontaktovali e-mailem. Další informace budou k dispozici jakmile Atomic dokončí analýzy adres a transakcí. 

Kryptoměny začaly mizet bez vědomí vývojářů

Zajímavé na tomto případu je fakt, že zmizení kryptoměn si jako první všimli samotní uživatelé. Z toho plyne, že provozovatelé peněženky Atomic vůbec nevěděli, že je někdo v jejich systému a okrádá uživatele. Atomic Wallet podporuje více než 1000 kryptoměn a definuje se jako služba, která nemá přístup k privátním klíčům uživatelů. Seedy a soukromé klíče by tedy měly být uloženy výhradně v zařízení uživatele v zašifrovaném stavu. Přes všechna tato opatření se ale útočníci dostali k prostředkům uživatelů peněženky. Prozatím víme, že bylo odcizeno nepřeberné množství nejrůznějších tokenů. Největší krádež z peněženky jednoho uživatele prozatím činí 7,95 milionů ve stablecoinu USDT. Pět největších investorů již přišlo o kryptoměny v hodnotě 17 milionů dolarů celkově bylo odcizeno již 35 milionů dolarů v kryptoměnách. 

Do vyšetřování se zapojil také známý twitterový detektiv ZachXBT, který pravidelně ve svém vláknu na Twitteru zveřejňuje zjištěné informace. Podařilo se mu například vystopovat některé transakce a určit cílové peněženky. Mezi ukradenými kryptoměnami je bitcoin, Ethereum, Tron, Binance Coin, Cardano, XRP, Polkdadot, Avalanche, Stellar, Litecoin či Dogecoin. V souvislosti s napadením peněženky Atomic se začaly na Twitteru také objevovat nejrůznější falešné účty vyzývající k vyplnění údajů o ukradených prostředcích. Jedná se samozřejmě o phishing snažící se získat informace a přimět uživatele kliknout na podvodné odkazy. Pokud jste měli prostředky na peněžence Atomic, rozhodně napište vývojářům e-mail a neklikejte na žádné odkazy vyzývající k vyplnění osobních údajů. 

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

2 komentáře

  1. Neexistuje žádná absolutní bezpečnost na síti. Vždy se najde hacker, který prolomí ochrany, nebo přijde útok zevnitř. Převést reálnou měnu na virtuální tak bude vždy riziková záležitost, neboť základní kladná vlastnost virtuálních měn- anonymita – zde znemožňuje dohledání pachatele.

    • Proto se vždy doporučuje používat hardwarovou peněženku, která má tu nejvyšší ochranu – je offline. Anonymita kryptoměn je daná mírou anonymity uživatele. Já nakupuji přes KYC účet na Coinmate a všechny moje transakce jsou dohledatelné až k účtu na moje jméno.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*