Počet bitconových peněženek přesáhl poprvé v historii 48 milionů

Foto: Midjourney

Počet bitcoinových peněženek přesáhl 3. září poprvé v historii počet 48,24 milionů adres. Tohoto milníku dosáhl král kryptoměn i přes to, že v posledních měsících jeho cena klesla. Nákupy i v tak volatilní době ukazují výbornou adopci bitcoinu.. 

Bitcoin má přes 48 milionů adres peněženek

Bitcoin dosáhl dalšího významného milníku na své cestě ke globálnímu přijetí této kryptoměny, jako předního decentralizovaného finančního systému. Informace přinesla blockchainová analytická společnosti IntoTheBlock. Tento nový milník potvrzuje zájem investorů o největší kryptoměnu na světě, protože počet peněženek souvisí s počtem uživatelů. Na následujícím grafu je vidět, že uživatelé bitcoinu v roce 2023 vytvořili 5,61 milionů nových adres. Jedná se téměř o dvojnásobek nových adres oproti roku 2022, kdy jich za celý rok uživatelé vytvořili pouze 3,62 milionů. Bitcoin tedy překonal loňský nárůst adres o 55 % už čtyři měsíce před jeho koncem. Tento nárůst odpovídá rostoucí popularitě bitcoinu, za kterou může také negativní reklama v podobně útoků SEC na kryptoměny a burzy. 

Foto: IntoTheBlock.com

Nutno poznamenat, že jeden uživatel může vytvořit neomezený počet peněženek a každý, kdo používá bitcoin jich přirozeně má hned několik. Například hardwarová Trezor nabízí vytvoření nové adresy pro každou jednotlivou transakci. Podobně to funguje také na burzách, kde si pro každý vklad může uživatel vygenerovat novou adresu. I tak ale nárůst počtu peněženek potvrzuje zájem nových uživatelů, vzhledem k tempu, jakým nové peněženky přibývají. Řadu malých investorů jistě přesvědčily k investování do bitcoinů také velké společnosti, jako je například Grayscale nebo Microstrategy, které nakupují bitcoiny za miliony dolarů. O dobré pozici bitcoinu na trhu svědčí také fakt, že tento obrovský nárůst počtu peněženek přichází v době, kdy bitcoin podléhá velké volatilitě a je hluboko pod historickým cenovým maximem.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*