Počet stažení kryptoměnových peněženek už druhým rokem klesá. Letos už o 32 %

Foto: Midjourney

Počet stažených aplikací na úschovu kryptoměn už druhý rok po sobě klesá. V roce 2023 toto číslo opět kleslo, zatím o 32 % oproti předchozímu roku. Nemusí se ale jednat o špatnou zprávu, protože stále více lidí využívá hardwarové peněženky, ke kterým není potřeba stahovat žádnou mobilní aplikací. Spíše to tedy vypadá, že lidé přestávají využívat softwarové peněženky a více věží těm hardwarovým.

Letos stahují uživatelé peněženky nejméně

V září letošního roku dosáhl počet stažení aplikací na úschovu kryptoměn tříletého minima, navzdory velkému nárůstu zájmu o kryptoměny. Především bitcoin se letos opět postaral o zájem médií, protože v Americe se chystá bitcoinové ETF. Nejnovější údaje ukazují, že v prvních devíti měsících letošního roku došlo k celkovému počtu 73,6 milionu stažení kryptoměnových peněženek, což odpovídá poklesu o 32 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Aktuálně je tedy počet stažení aplikací na nejnižší hodnotě od posledního velkého nárůstu zájmu o kryptoměn v roce 2021. 

Ze statistik vyplývá, že celkový počet stažení v roce 2021 byl 4,5 krát vyšší než v roce 2020, kdy došlo k přibližně 40 milionům stažení. Byl také desetkrát vyšší než v roce 2019, kdy počet stažení činil 17,5 milionu.

Po tomto historickém maximu v roce 2021 však došlo k poklesu trendu. Mezi lednem a prosincem 2022 se měsíční počet stažení snížil o více než polovinu, a to z 16,8 milionu na 7,8 milionu. To způsobilo, že roční počet stažení se meziročně snížil o 26 % na celkových 137,5 milionu stažení. V letošním je to opět přibližně polovina, tedy 73,6 milionů stažení do září 2023. Nejnižší počet stažení byl v září, kdy statistiky ukázaly pouhých 5,8 milionů stažení. Od ledna 2015 si lidé na celém světě stáhli více než 490 milionů aplikací, které usnadňují ukládání kryptoměn.

Zdroj: Financemagnates

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*