Podle jednoho insidera je Ethereum ještě větší podvod než celá burza FTX

Foto: Midjourney

Jeden z insiderů pracující pro společnost Ethereum Foundation vznesl obvinění proti zakladatelům druhé největší kryptoměny. Tvrdí, že jejich podvodné aktivity dalece přesahují ty, které prováděl Sam Bankman-Fried s burzou FTX.

Důvěryhodnost Etherea se otřásá v základech

Právník a bývalý poradce Ethereum Foundation Steven Nerayoff nedávno zveřejnil velice negativní informaci na platformě X. Na základě informací získaných během práce pro Ethereum obviňuje Nerayoff zakladatele Etherea z podvodů a nezákonného jednání. Podle něj dva zakladatelé Etherea Vitalik Buterin a Joseph Lubin běžně provádí nezákonné operace v rámci blockchainu Etherea. Nerayoff tvrdí, že Ethereum je 1000x větší podvod než burza FTX Sama Bankmana-Frieda. Doplnil také, že podvody probíhají všem na očích. Nerayoff neposkytl žádné konkrétní důkazy na podporu svých tvrzení proti údajným podvodným aktivitám zakladatelů ETH. Není to však také poprvé, co se právník s interními informacemi zmiňuje o korupčním jednání zakladatelů Etherea. 

Už začátkem září obvinil jiný bývalý poradce Vitalika Buterina a jeho otce Dmitrije Buterina z toho, že se snažili zničit jeho pověst falešnými informacemi o vydírání. Aktuálně Steven Nerayoff obviňuje zakladatele Etherea z toho, že jsou propojeni se zkorumpovanými americkými úředníky. Informace o možném propojení Etherea s korupčníky v americké vládě potvrzuje také fakt, že Ethereum nebylo označeno za cenný papír přes to, že splňuje všechny potřebné parametry. Nerayoff ve svém příspěvku zmiňuje možnou spolupráci Etherea s Garym Genslerem nebo Jayem Claytonem. Podle Nerayoffa toto propojení Etherea a amerických úředníků nabízí druhé největší kryptoměně nespravedlivé výhody na trhu. Jeho tvrzení zatím nebylo ověřeno, může se ale stát, že se do vyšetřování vztahů mezi americkými úředníky a Ethereem pustí například FBI.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*