Podle nedávné studie většina letošních her spojených s Web3 neuspěla

Foto: Midjourney

Podle nedávné studie většina letošních her spojených s Web3 neuspěla. Studie od společnosti CoinGecko dále ukazuje, že z 2 817 Web3 her spuštěných v letech 2018 – 2023 neuspělo. Jedná se o nové odvětví, které ještě nemá tak silnou základnu uživatelů. Navíc je mnohdy propojení peněženky a hry a pro běžného uživatele příliš složité. 

Web3 hry zatím hráče nezajímají

Hry postavené na některém z Web3 řešení (rozdávání NFT, propojení s peněženkou a odměna v kryptoměně) zřejmě nemají dostatečnou hráčskou základnu. Studie od společnosti CoinGecko totiž ukázala, že až 80 % her spuštěných od začátku Web3 mánie neuspělo. CoinGecko ve zprávě zmiňuje hned několik úskalí, které musí tyto hry překonat. Ať už se jedná o složitý monetární systém nebo problém s novými hráči. 

Poslední nadmíru úspěšnou hrou postavenou na Web3 byla CryptoKitties, která vznikla v roce 2017. Hned následující rok bylo spuštěno dalších 422 her, z nichž ale 307 nenašlo žádné hráče. Na vině je zřejmě i probíhající bear market, ve kterém kryptoměny příliš nových lidí nepřilákají a vývojářům tak chybí noví hráči. Ti stávající totiž rychle přijdou na to, že je hra většinou repetitivní a jde jen o bezduché sbírání bezcenných tokenů. 

Nejlepších výsledků dosáhly projekty na Web3 během bull marketu v roce 2021, který přilákal nové hráče. V tu dobu se počet neúspěšných projektů snížil na 45 %. Hned následující rok ale zkrachovala naprostá většina nových projektů i řada těch starších. V letošním roce zatím nadobro zkrachovalo 509 her, což odpovídá 70 % ze všech Web3 projektů. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*