Podle předsedy CFTC půjde Changpeng Zhao z Binance do věžení na několik let

Foto: Flickr

Předseda Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) tvrdí, že bývalý generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao bude v souvislosti s nedávnými obviněními odsouzen k několika letům ve vězení.

CZ možná půjde do vězení

V novém rozhovoru pro CNBC předseda CFTC Rostin Behnam uvedl, že předpokládá, že CZ stráví nějaký čas ve vězení. Podle Behnama to vyplývá z obvinění, ke kterým se CZ dobrovolně přiznal. Mezi obviněními bylo například také porušování zákonů proti praní špinavých peněz. Behnam vychází také z výše pokuty, která byla vyměřena na více než 4 miliardy dolarů. K takové pokutě, podle Behnama, musí CZ dostat také několik let vězení. Předseda CFTC ale zároveň dodává, že soudní spor se může táhnout několik let a jeho tvrzení tak nebude možné potvrdit či vyvrátit v příštích měsících. Podle něj je ale CZ klasický typ miliardáře se špatně nastavenými firemními pravidly. Kryptoměnový trh a jeho regulace jsou stále divokým západem, a to více než 10 let od spuštění bitcoinu. 

Ukazatelem toho, že může mít CZ daleko větší problémy než čekal může být také to, že mu bylo zakázáno vycestovat ze Spojených států. Je totiž také občanem Spojených arabských emirátů, kde má většinovou část svého majetku a mohl by se pokusit utéct. Alespoň tak jej vnímají trestní orgány ve Spojených státech. Soudce Richard A. Jones nakonec rozhodl, že CZ musí zůstat v USA až do vynesení rozsudku, které je naplánováno na 24. února příštího roku. Binance měla dlouhodobě problémy s nelegálními obchody a údajně přes tuto burzu protékaly peníze určené teroristickým organizacím i kořist kryptoměnových podvodníků a hackerů. CZ nakonec dobrovolně skončil na pozici šéfa Binance a dokonce se přiznal ke všem obviněním. Chtěl touto cestou zbavit společnost Binance špatné pověsti a vše stáhnout na sebe.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*