Podle Standard Chartered Bank dosáhne Bitcoin příští rok hodnoty 100 tisíc dolarů

Foto: Gencraft

Standard Chartered Bank, mezinárodní banka se sídlem v Anglii, zůstává optimistická ohledně Bitcoinu. Podle jejích analytiků nejstarší kryptoměna dosáhne do konce roku 2024 hodnoty 100 000 dolarů.

Geoff Kendrick, vedoucí výzkumu této banky, a jeho tým vyjádřili důvěru v trajektorii Bitcoinu a nastínil klíčové katalyzátory, které mají hnát cenu výše.

Hlavním katalyzátorem, na který Standard Chartered upozorňuje, je očekávané schválení spot Bitcoin ETF žádostí v USA. Podle banky by tato schválení měla přijít v prvním čtvrtletí roku 2024. Schválení je vnímáno jako významný krok, který by mohl otevřít cestu k nárůstu institucionálních investic do trhu s kryptoměnami.

Kromě toho Standard Chartered zdůraznil další potenciální hnací sílu pro růst ceny Bitcoinu – nadcházející halving. Tato událost, která se očekává koncem dubna 2024, je deflačním mechanismem, který byl navržen k omezení nabídky. Předchozí halvingy Bitcoinu byly vždy spojeny s výrazným růstem cen. Snížení nové nabídky na trhu vede k vzrůstu vzácnosti Bitcoinu.

Kombinace schválení spot ETF žádostí a nadcházející halving poskytují pozitivní výhled pro Bitcoin, což souzní s předpovědí banky, že do konce roku 2024 dosáhne hodnoty 100 000 dolarů.

Zdroj: Decrypt

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*