Podvodníci to tentokrát zkouší přes Patreon. Pozor na zprávy z této platformy

Foto: Midjourney

Bezpečnostní experti z oblasti kryptoměn varují před novým typem podvodu, ke kterému zloději používají Patreon. Na této platformě vytvoří účet kryptoměnového influencera a jeho prostřednictvím pak kontaktují uživatele. Nejčastěji se samozřejmě jedná o nabídku airdropů, protože příslib peněz zdarma a bez práce je stále nejúčinnějším podvodem.

Podvody na Patreonu

Zprávy o podvodných e-mailech z platformy Patreon se poprvé objevily na X na Redditu už 23. ledna. Podvodníci využívají existující e-mailové adresy tvůrců z oblasti kryptoměn a registrují si účty na platformě Patreon. Z těchto účtů následně rozesílají zprávy o falešných airdropech a lákají chamtivé investory do podvodů. Přes všechny nové technologie je totiž chamtivost a vidina zisku nejsnadnější cestou ke kryptoměnovým peněženkám uživatelů. Mezi prvními podvody se objevovaly nabídky airdropů tokenů Chainlink a Solana. Krátce po prvních podvodných e-mailech začali uživatelé bombardovat technickou podporu Patreonu. 

Služba v odpovědi na dotazy problém uznala a ujistila uživatele, že jej ihned vyřešila. Podle Patreonu byl problém v ověřování e-mailu, kdy byli podvodníci schopni použít e-mail známé osobnosti a účet na Patreonu potvrdit na e-mailu jiném. Navzdory všem ujištěním ale několik uživatelů na X hlásilo, že i po údajné nápravě dostávají podvodné e-maily. Někteří uživatelé v současnosti hlásí až 6 podvodných e-mailů ze služby Patreon denně. Podle blockchainové bezpečnostní platformy Scam Sniffer se v roce 2023 stalo obětí phishingových podvodů více než 324 000 uživatelů kryptoměn, což vedlo k celkové ztrátě 295 milionů dolarů.

V současné době problém s podvodnými e-maily z Patreonu stále trvá. Dávejte tedy pozor na to, co vám z Patreonu chodí za zprávy a nevěřte tomu, že vám někdo dá peníze jen tak, například pokud připojíte svoji kryptoměnovou peněženku. Pravděpodobně namísto kryptoměn zdarma akorát odevzdáte všechny své peníze podvodníkům.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*