Pohřešovaný krypto milionář byl nalezen v kufru, rozčtvrcený

btc
Foto: Pixabay.com

Muž jménem Fernando Pérez Algaba údajně provozoval v Argentině obchod s kryptoměnami a existuje podezření, že za jeho vraždou stojí profesionálové. Milionář a influencer byl totiž nalezen rozčtvrcený v kufru. Muž byl nahlášen jako pohřešovaný 18. července, když nevrátil klíče od pronajatého bytu a přestal zvedat telefon.

Vrah byl profesionál

Ostatky oběti byly nalezeny o necelý týden později, kdy je 23 července našla skupinka dětí ve městě Ingeniero Budge. Nalezený kufr obsahoval amputované nohy a předloktí, torzo těla úřady objevily 24. července po vypuštění potoka, kde byl kufr nalezen. Hlava byla nalezena v batohu o den později, tedy 25. července. Analýza otisků prstů a tetování potvrdila, že tělo patří pohřešovanému milionáři. Pitva naznačila, že byl před rozčtvrcením třikrát střelen do oblasti hrudníku. Vyšetřovatelé se domnívají, že by za vraždou mohla stát profesionální jednotka. Algaba měl totiž poměrně velké dluhy a nebylo by překvapením, kdyby kvůli nim přišel o život. V souvislosti s vraždou byl již zatčen jeden podezřelý.

Foto: Midjourney

Algaba byl obchodníkem s kryptoměnami v Buenos Aires, kde provozoval kancelář a zaměstnával dalších 25 obchodníků. V jednu chvíli se mu také podařilo nasbírat velký počet sledujících na Instagramu, kde jej sledovala více než 917 tisíc lidí. Většina jeho obsahu se točila kolem luxusních aut a jeho milovaného psa. Některé zdroje ale uváděly, že i přes luxusní život dlužil Algaba velký obnos peněz bankám a na propadlých šecích. Celková výše jeho dluhu je odhadována na 80 tisíc dolarů. Není to přitom první osoba z kryptoměnového světa, která v posledních měsících zemřela za podivných událostí. Mezi říjnem a prosincem 2022 zemřel předčasně spoluzakladatel MakerDAO Nikolai Mushegian, kryptoměnový broker Javier Biosca, spoluzakladatel společnosti Amber Group Tiantian Kullander, ruský kryptoměnový miliardář Vjačeslav Taran a hlavní akcionář společnosti Bithumb Park Mo.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*