Policie zajistila bitcoiny v hodnotě 50 milionů eur, ale nemá přístupové heslo

Foto: Midjourney


Němečtí vyšetřovatelé konfiskovali podvodníkovi bitcoiny v hodnotě přes 50 milionů eur (1,29 miliardy Kč), ale nyní čelí problému, protože odsouzený muž, který již odseděl dvouletý trest odnětí svobody, odmítá poskytnout přístupové heslo k digitální peněžence. Informaci o tom zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na bavorskou policii.

Podle vyšetřovatele Sebastiana Murera z bavorského města Kempten se v digitální peněžence tohoto muže nachází 1700 bitcoinů. I přesto, že policie opakovaně pokoušela prolomit heslo, odsouzený zůstal mlčet.

Digitální peněženka je zabezpečena šifrováním prostřednictvím hesla, a pokud majitel ztratí přístupové údaje, není schopen ji otevřít. Odsouzený muž byl odsouzen na více než dva roky vězení za tajné instalování softwaru do cizích počítačů pro těžení bitcoinů. V době jeho uvěznění měl bitcoin pouze malou hodnotu, ale nyní, když se prodává za zhruba 36 000 dolarů na burze Bitstamp, jsou jeho bitcoiny hodně cenné. Vyšetřovatelé však momentálně nemají možnost získat přístup k peněžence.

Zdroj: Reuters

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*