Poradkyně pro boj s terorismem odešla z Binance pouhé dva měsíce od spuštění projektu

Foto: Midjourney

Do Binance se jako vůbec první poradkyně pro boj s terorismem přihlásila Jennifer Hicksová a pouhé dva měsíce od nástupu do funkce podala rezignaci. Binance v poslední době zaznamenala hned několik výpovědí a rezignací mezi vysoce postavenými manažery. Může to ukazovat na nestabilní prostředí uvnitř společnosti. 

Z Binance odešla řada manažerů

Kryptoměnovou burzu Binance v poslední době provází série rezignací vedoucích pracovníků společnosti Binance. Jedním z rezignujících manažerů je také Jennifer Hicksová. Ta dlouhou dobu působila jako vyšetřovatelka kybernetické kriminality ve společnosti Chainalysis a zkušenosti sbírala také u amerického námořnictva. Ve společnosti Binance začala působit na konci roku 2021 a do funkce finanční poradkyně pro boj s terorismem byla povýšena před dvěma měsíci. Svým brzkým odchodem se Hicksová připojila k dalším vedoucím pracovníkům. Je mezi nimi například vedoucí produktového oddělení, obchodní ředitel, generální poradce nebo vedoucí asijsko-pacifického regionu. Své působení v Binance ukončila také šéfka francouzské Binance Stéphanie Cabossiorasová.

Regulační problémy společnosti Binance se rozšířily i mimo Evropu. Výbor pro finanční služby Spojených států nedávno upozornil Bidena na vážné obavy z toho, že je Binance využívána k financování Hamásu prostřednictvím kryptoměn. Podle tohoto výboru je používání kryptoměn Hamásem na takové úrovni, že si to americký Kongres ani nedokáže představit. Všechny tyto zprávy mohou ukazovat, že se ve Spojených státech opět chystá zátah na kryptoměny. Právě obava z financování terorismu může být rozhodujícím faktorem při schvalování ETF. SEC by tento argument mohla použít k tomu, aby vytvoření ETF na bitcoin zablokovala na několik dalších let. Binance i kryptoměnový průmysl mohou v příštích měsíci čekat těžké časy.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*