Pozor na falešný Uniswap. Podvodníci natáčeli konferenci, kde se vydávali za pracovníky Uniswapu

Foto: Midjourney

Se zajímavým podvodem přišla skupina snažící se nalákat investory na falešné stránky Uniswapu. Podvodné webovky se vydávají za čínskou divizi Uniswapu, od které se ale distancuje CEO společnosti Hayden Adams i celá společnost Uniswap Foundation. Na svém Twitteru také naznačil, že podvodníky musel stát tento podvod značné úsilí. Na falešné webové stránce jsou odkazy na pravý web Uniswapu a podvodníci se snažili zvýšit důvěryhodnost projektu tím, že uspořádali hodinovou konferenci na Zoomu, na kterém se vydávali za klíčové pracovníky Uniswapu.

Podvodníci pořádají i falešné konference

Zajímavostí tohoto podvodu je bezpochyby video, ve kterém se podvodníci snaží přesvědčit investory, že jsou pracovníky Uniswapu. Na videu je hodinový záznam z konference, na kterém není jediný člověk pracující pro Uniswap. Všichni se ale tváří, že prezentují hotovou službu pro čínský trh. CEO společnosti okamžitě vyvrátil, že by s projektem měli cokoliv společného a že by lidé na videu pracovali pro Uniswap Foundation. Na Twitteru se dále spekulovalo o tom, že by podvod mohl být spojen s videem, na kterém cizí lidé z čínského města Šen-čen prezentovali token Uniswapu. Videa prezentovala údajný první Asijský summit Uniswapu a rozhovor s falešným CEO této společnosti. 

Foto: Cointelegraph

Pravý Uniswap se snaží aktivně bojovat proti podobným podvodům a minimalizovat jejich dopad. Jejich úsilí zahrnuje žádost o zablokování falešného webu a domény, na které běží. Uživatel Twitteru s přezdívkou Roland napsal ve svém příspěvku, že žije poblíž města Šen-čen a neměl o konferencích, ze kterých jsou pořízeny záběry, žádné informace. Podle něj se může jednat o utajované konference kvůli přísným regulacím kryptoměn v Číně. Tamní Čínská lidová banka totiž v roce 2018 zakázala provozování kryptoměnových burz v zemi. V roce 2021 následně Čína zakázala všechny ostatní operace s kryptoměnami, včetně těžení a držení kryptoměn.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*