Při razii ve věznici objevila venezuelská policie stroje na těžbu bitcoinů a raketomety

Foto: Midjourney

Zatímco ještě před deseti lety byste v cele čekali ukryté spíše malé ruční zbraně, telefony nebo peníze, v současnosti vězni ukrývají raketomety a stroje na těžbu bitcoinu. Nutno říci, že se jednalo o věznici Tocoron pod kontrolou vězňů, kterou tamní policie získala zpět pod kontrolu s 11 000 vojáky.

Těžba bitcoinu je ve Venezuele populární

Protože je Venezuela jednou ze zemí, kde je opravdu levná elektřina, není překvapením, že se zde ve velkém těží bitcoin a jiné kryptoměny. Těžba je zde velice oblíbená díky dotovanému státnímu proudu. Do tohoto regionu se postupně stahovalo stále více těžařů, protože při současné hodnotě bitcoinu nabízí Venezuela těžařský ráj. Protože ale těžaři přetěžovali rozvodnou síť, rozhodla se tamní vláda, že těžbu kryptoměn úplně zakáže. Navzdory tomuto zákazu ale řada uživatelů v zemi stále těží, což dokazují také data k různých těžebních poolů. Těžit se proto rozhodli také trestanci, kterým se podařilo obsadit celou vesnici. Podle videozáznamu z akce je vidět, že trestanci používají starší verzi Antminerů od společnosti Bitmain.

Otázkou zůstává, proč v okupované věznici fungovala elektřina, když ji tamní bezpečnostní složky mohli kdykoliv vypnout. Ukázalo se totiž, že se z věznice stalo malé soběstačné město. V areálu se totiž nachází zábavní zóna nebo bazény. Útoku na věznici se zúčastnilo více než 11 000 policistů a zabit byl jeden z nich. Při prohledávání areálu našli policisté, kromě zmíněného bazénu, také noční klub, kasíno nebo dokonce zoologickou zahradu. Můžeme předpokládat, že část těchto aktivit dotovali vězni právě z těžby bitcoinu. Jejich příjem ale určitě tvořily spíše drogy a zbraně, kterých se v areálu taktéž našlo bezpočet. Policisté při razii našli například raketomety, nábojové pásy a kýble plné nábojů.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*