Probouzejí se další bitcoinové peněženky staré deset a více let

Foto: Midjourney

V posledním roce se probouzí stále více peněženek z let, kdy ještě bitcoin znali jen nadšenci. Tento trend je stále častější přes to, že hodnota bitcoinu zdaleka nedosáhla své nejvyšší historické hodnoty. Už 4. října letošního roku přesunulo několik peněženek 860 bitcoinů v hodnotě přes 24 milionů dolarů. Ve stejný den se probudila také peněženka z roku 2014, která převedla 500 bitcoinů v jedné velké transakci.

Staré peněženky ožívají

V průběhu celého roku můžeme sledovat staré peněženky z let 2010 – 2015, které přesouvají své prostředky. Jedná se o bitcoinery, kteří nakupovali už v době, kdy bitcoin stál jen pár stovek korun. Ať už za přesuny stojí cokoliv, zdá se, že majitelé starých bitcoinů vyhledávají lepší zabezpečení pro své prostředky. Od roku 2014 totiž prošly bitcoinové peněženky řadou vylepšení snižující náklady na transakce a zvyšující bezpečnost uložených kryptoměn. S každou takovou peněženkou se navíc snižuje zásoba bitcoinů, které jsou považovány za ztracené. Řada analytických společností totiž mezi ztracené bitcoiny počítá také ty, které se nepohly více než 10 let. 

Foto: Midjourney

Mezi ztracené bitcoiny tedy počítáme také staré peněženky, které se čím dál častěji probouzí k životy. Posledním zajímavým přesunem je konsolidace 860 bitcoinů, rozdělených na 86 různých peněženkách. Protože ale všechny tyto peněženky ožily naráz lze předpokládat, že se jedná o jednoho majitele, který se možná rozhodl své bitcoiny přesunout na trezor. Aktuálně mají hodnotu přes 24 milionů dolarů. Zajímavé je, že všech 86 peněženek, z nichž každá obsahovala 10 bitcoinů, využilo funkci “poslat vše” a nezůstalo na nich tedy vůbec nic. Rozhodně se tedy jedná o přesun prostředků do modernějšího řešení peněženek. Pro majitele je aktuální cena bitocoinu zřejmě dostatečně vysoká na to, aby se rozhodl s prostředky pracovat. Pro všechny ostatní to znamená, že další stovky bitcoinů nebudou počítány mezi ztracené.
Zdroj: Blockjournal.io

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*