Projekt Rodeo Finance se stal terčem útoku, již podruhé tento měsíc. Hackeři ukradli dohromady 1,5 milionu dolarů

Foto: Midjourney

DeFi protokol Rodeo Finance postavený na platformě Arbitrum byl dne 11. července napaden hackery, kteří odcizili 1,53 milionů dolarů. Využili chybu v kódu Oracle řešení protokolu, což vedlo ke ztrátě více než 810 etherů. Část prostředků samozřejmě putovala na Tornado Cash. Prostředky sledovala dobře známá analytická firma PeckShield.

Protokol Rodeo Finance přišel ethery

Podle dat sdílených analytickou firmou PeckShield hackeři převedli ukradené prostředky z Arbitrumu na Ethereum. Následně vyměnili 285 etherů za unshETH ve službě umožňující stakovat kryptoměny. Část prostředků putovala na dobře známý a hackery využívaný Tornado Cash, pomocí kterého útočníci zakrývají stopy a znemožňují vystopování kradených prostředků. Zbytek stále leží na peněžence využité ke krádeži. Hackeři napadli Rodeo Finance a manipulovali se systémem oracle, který protokol využíval k výpočtu průměrné ceny aktiv pro určité časové období. Hackeři tedy opět zmanipulovali cenu tokenů a využili pokles ceny ke krádeži etherů.

Foto: Coingecko.com

Tomuto typu útoku se říká Flash Loan útok. Hacker si nejdříve půjčí vysoký obnos aktiva a následně zmanipuluje cenu tokenu, aby koupil další tokeny za výrazně sníženou cenu. Později vrátí půjčené prostředky a nechá si jen tokeny, které koupil za zmanipulovanou cenu. Adresa peněženky použitá k útoků stále drží více než 374 etherů a na Etherscanu je již spojena s útokem na Rodeo Finance. Společně s krádeží etherů samozřejmě výrazně klesla také hodnota nativního tokenu, který za posledních 24 hodin klesl o více než 53 %. V roce 2023 proběhlo na síti Arbitrum již 21 incidentů, během kterých bylo odcizeno více než 20 milionů dolarů. Aktuální hackerský útok je, s 1,5 milionem dolarů, druhý nejvyšší. Rodeo Finance přišla o prostředky svých uživatelů také 5. července, kdy útočníci využili chybu ve funkci mintProtocolReserves a ukradli přibližně 89 000 dolarů. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*