První oběť při těžbě bitcoinu: lovce kryptoměn zabila elektřina

electricity_btc
Zdroj: Starryai


První obětí těžby bitcoinu se stal Danai Makmek z Thajska. Tento muž se pustil do dobývání cenné virtuální komodity na vlastnoručně sestaveném zařízení, které obsahovalo několik harddisků a bylo chlazeno dvěma pokojovými ventilátory. Když se jeho sofistikovaný těžební stroj porouchal, Danai začal panikařit, obávající se ztráty peněz. Během jednoho týdne totiž na těžbě bitcoinů vydělal několik tisíc dolarů.

Danai požádal svého bratra Apiwata, aby mu pomohl s opravou počítače. Apiwat však odmítl a slíbil, že zavolá technika druhý den. Danai se však rozhodl nečekat a sám se pustil do opravy. Jeho bratr ho varoval, ale Danai nechtěl čekat a pracoval na opravě počítače celou noc.

Apiwat Makmek, bratr Danaiho, sdělil novinářům, že měl obavy o bezpečnost celého systému, který si Danai sestavil sám z různých komponentů. Tvrdí, že počítač byl upraven tak, aby měl větší výkon, což považoval za nebezpečné.

K tragické události došlo, když Danai nejspíše zapomněl odpojit systém od elektrické sítě. Ta nakonec explodovala a Danai byl usmrcen elektrickým proudem. Apiwat zavolal záchranku, ale lékaři nedokázali Danaiho oživit. Policie potvrdila, že pravděpodobnou příčinou smrti byl elektrický šok, který Danai utrpěl při pokusu o opravu počítače. Cizí zavinění nebylo prokázáno.

Zdroj: dailymail.co.uk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*