Rekordních 11,5 milionu korun za jedinou transakci na bitcoinu

Foto: Starryai

Nedávno byl stanoven nový rekord v poplatcích za bitcoinovou transakci, když někdo zaplatil téměř 20 bitcoinů, což představuje přibližně 11,5 milionu korun. V dolarovém vyjádření to představuje nejvyšší poplatek, který kdy byl za bitcoinovou transakci účtován. Nemusíte však panikařit, tato vysoká částka nebyla důsledkem nějaké závady v bitcoinové síti, ale spíše chybou v rámci PayPalu a jeho partnera Paxos.

Podle vyjádření mluvčího PayPalu přeplatil Paxos 10. září 2023 síťový poplatek při přesunu bitcoinů. Tato chyba však ovlivnila pouze firemní operace Paxosu a neměla žádný vliv na klienty a koncové uživatele, jejichž prostředky zůstávají v bezpečí. Chyba vznikla v rámci jedné transakce, ale byla již odstraněna, a Paxos nyní úzce spolupracuje s těžařem, aby získal zpět přeplacené prostředky.

Pokud se ptáte, zda lze bitcoinové prostředky vrátit, máte pravdu – samotná povaha bitcoinové technologie to obvykle nedovoluje. Nicméně existuje možnost dohody mezi oběma stranami, a navíc F2Pool, který těžil blok, ve kterém byla provedena chybná transakce, již předem oznámil, že bude ochoten vrátit poplatek, pokud se s ním odesilatel spojí. Zajímavé na celé situaci je, že systém PayPalu a Paxosu běžel bez zjevné kontroly, protože chybu nikdo nezaznamenal a nebylo na ni reagováno po dobu téměř 24 hodin.

Zdroj: Bitcoinmagazine.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*