Republikánský kongresman byl obviněn z účasti na kryptoměnovém podvodu

Foto: Midjourney

Jeden z republikánských kongresmanů jménem George Santos byl obviněn z účasti na kryptoměnovém podvodu známém jako “Nigerijský princ”. Jedná se o klasický e-mailový podvod, při kterém se podvodník prezentuje jako bohatý zahraniční obchodník. Celkem ale George Santos spáchal, podle soudu, 13 zločinů, ze kterých se nyní bude zodpovídat.

Vykrádal i státní kasu

Podle nové zprávy od The New York Times Santos a jeho dva spolupracovníci oslovili bohatého investora s prosbou, aby pomohl polskému občanovi rozmrazit jeho prostředky. Santos se snažil investora přesvědčit, že tento polský klient chce rychle nakoupit kryptoměny a potřebuje peníze na nákup. Oslovený investor byl ale okamžitě skeptický, protože totožnost polského investora měla zůstat utajena. Navíc po něm kongresman Santos chtěl, aby vytvořil společnost s ručením omezeným (ve Spojených státech LLC), kterou by spoluvlastnil s nejmenovaným Polákem. Navíc podvodníci nežádali po investorovi peníze přímo, trvali pouze na vytvoření společnosti.

Foto: Pixabay.com

Bohatý investor, který si nepřál, aby jeho jméno bylo zveřejněno, uvedl, že samotný návrh a vyjednávání se Santosem a jeho spolupracovníky jej vedl k přesvědčení, že to oni sami byli podvedeni. Santos následně po investorovi chtěl, aby podepsal smlouvu o mlčenlivosti, když ji ale investor napadl a chtěl v ní upravit několik věcí, komunikace se Santosem skončila. Kongresman Santos byl nakonec obviněn ze 13 zločinů, včetně údajného zkreslení svých příjmů, zpronevěry volebních fondů a podvodu ve fondu na podporu v nezaměstnanosti. Vypadá to tedy, že Santos se snažil ukrást kryptoměny a vybíral u toho peníze i ze státní kasy. Santos se prozatím prohlašuje za nevinného, za jeho prohřešky mu ale hrozí až 20 let vězení.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*