Ruský analytik tvrdí, že Prižogin žije a má miliardy v bitcoinech

Foto: Starryai

V srpnu došlo v Petrohradě k pohřbu Jevgenije Prigožina, vedoucího skupiny žoldáků známé jako Wagnerova jednotka. Spolu s devíti dalšími muži zemřel Prigožin 23. srpna při havárii letadla. Prigožin a jeho skupina hráli významnou roli v podpoře ruského prezidenta Vladimira Putina během jeho vojenské agresi vůči Ukrajině. Přestože Putin a Prigožin byli dříve spojenci, jejich vztah se zhoršil, zejména po neúspěšné červnové vzpouře.

Následně se však začaly šířit spekulace o tom, že Prigožin není skutečně mrtvý, ačkoli ruští vyšetřovatelé potvrdili jeho úmrtí prostřednictvím analýzy DNA. Tyto teorie přežívají na sociálních sítích, kde podle průzkumu na platformě Telegram 38 % ruských uživatelů věří, že Prigožin stále žije.

Podobný názor sdílí i politický analytik Valerij Solovjev, který tvrdí, že Prigožin plánuje pomstu. Solovjev uvádí, že na palubě zříceného letadla byl Prigožinův dvojník, což může působit jako spekulativní teorie, ale Solovjev tvrdí, že Prigožin již v minulosti využil podobné taktiky.

Solovjev odmítá výsledky vyšetřování, která potvrdila Prigožinovu smrt, a tvrdí, že pád letadla byl zinscenován Putinem a jeho bezpečnostní radou. Podle Solovjeva bylo letadlo sestřeleno ruským protivzdušným systémem, což odporuje tvrzením Spojených států o výbuchu na palubě. Analytik dále tvrdí, že Prigožin se objeví veřejnosti v brzké budoucnosti a připravuje se na odvetu za to, co považuje za zradu ze strany Putina. Pomstu by pak měl financovat ze svého jmění, kde by měl držet několik miliard liber v bitcoinech.

Zdroj: Daily Mail

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*