Ruský trh s kryptoměnami raketově roste a je naprosto neregulovaný

Foto: Pixabay.com

Ruský deník RB.ru vydal zprávu zveřejňující vysledky studie služby Schard. Podle ní mají Rusové, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami a vybírat prostředky na bankovní účty, k dispozici objem 24 miliard rublů v kryptoměnovém průmyslu. Jedná se o online finanční prostředky, které nejsou v Rusku nijak regulované.

Bankovní gigant Sber se zajímá o kryptoměny

Informace vydané deníkem RB.ru byly prezentovány společností Schard, která se zabývá zabezpečením kryptoaktiv a vývojem blockchainových řešení. Čísla ohledně ruského kryptoměnového průmyslu prezentovala společnost Schard na blockchainové konferenci pořádané ruským bankovním gigantem Sber. Oproti jiným zemím, které v poslední době stále častěji regulují kryptoměnový trh, jsou regulace kryptoměn ze strany Ruska jen minimální. Řada velkých firem se proto z Ruska přesunula do zemí, kde jsou pro kryptoměny stanovené jasné podmínky a jejich podnikání tedy není v ohrožení každým dnem. Po odchodu velkých společností se ale otevřel trh s kryptoměnami v Rusku pro menší burzy a vexlácké řešení. 

Foto: XE.com

Na grafu výše je vidět, jak ruský rubl postupně posiloval oproti ceně bitcoinu. Společnost Schard tvrdí, že průměrný denní objem 296 milionů dolarů je k dispozici ruským občanům, kteří chtějí své kryptoměny vyměnit za FIAT. Velká část tohoto objemu je k dispozici na neregistrovaných a neregulovaných online burzách. Někteří tamní odborníci se obávají, že by neregulovaný trh s kryptoměnami mohl poškodit také banky. Většina online burz totiž vlastní účet u běžných bank, jen nepřiznávají, že pracují s kryptoměnami. Ruský parlament ale věří, že do konce roku legalizují těžbu kryptoměn i obchodování a nastaví jasné regulace. V minulosti ale tyto snahy vždy narazily na rozdílný pohled na kryptoměny ze strany ministerstva financí a skeptickou centrální bankou. Je ale bezpochyby, že kryptoměny v Rusku nabírají na popularitě a řada uživatelů je nakupuje i na nelegálních burzách. 

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*