Satoshi Nakamoto dnes slaví své 48. narozeniny

Foto: Midjourney

Tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto zůstane už navždy záhadnou postavou. Jak je tedy možné, že můžeme určit jeho narozeniny? Je to snadné! Narozeniny si Nakamoto určil sám tak, že zadal 5. dubna do kolonky data narození na fóru P2PFoundation.ning.com. 

Všechno nejlepší!

Právě na P2PFoundation si vytvořil Nakamoto profil, aby představil svůj vynález jménem Bitcoin. Jméno je samozřejmě falešné a dá se tedy předpokládat, že i datum narození vynálezce Bitcoinu nebude reálné. Nakamoto si ale vybral opravdu zajímavé datum, které odkazuje na významnou událost v dějinách americké měny. V tento den je výročí nařízení číslo 6102 prezidenta Franklina D. Roosvelta z roku 1933. Jedná se o nařízení, kterým zakázal soukromé vlastnictví zlatých mincí, zlatých cihliček a certifikátů zastávající zlato. V té době byly lidem povoleny pouze malé částky v hodnotě do 100 dolarů, určené především pro průmyslové účely (výroba šperků). Toto nařízení přikazovalo všem americkým občanům vyměnit své zlato za dolary z Federální rezervy. FDR následně devalvovalo vybrané dolary, aby usnadnilo splácení obrovského státního dluhu, který vznikl během události zvané Great Depresion. 

Přestože toto nařízení pomohlo zemi urovnat finanční záležitosti, dá se o nařízení číslo 6102 uvažovat jako o omezení finanční svobody a práva investovat své prostředky do lepšího uchovatele hodnoty, než je samotný dolar. Není jisté, zda Nakamoto zvolil toto datum právě z tohoto důvodu, víme ale, že Bitcoin je skvělým nástrojem finanční svobody. Nakamoto také dlouhodobě upozorňoval na to, že lidem se přestává dařit ochránit své úspory před inflací a vlastní vládou. Dalším vodítkem může být také rok narození zadaný Nakamotem při registraci. Vybral si rok 1975, ve kterém prezident Gerald Ford zrušil výše zmíněný příkaz a opět umožnil veřejnosti vlastnit zlato v neomezeném množství. Může to být jen náhoda, jasný odkaz na tyto události nebo se nositel přezdívky Satoshi Nakamoto opravdu narodil 5. 4. 1975. 

Zdroj: Coindesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*