Shiba Inu tvoří téměř 12 % tokenů, které drží velcí investoři

Foto: Midjourney

Shiba Inu vždy patřila mezi oblíbené meme tokeny u velkých držitelů Etherea a ERC-20 tokenů. Na základě posledních dat to vypadá, že se tento trend vůbec nezměnil. Pokud jde o největší objemy tokenů mezi velkými investory, Shiba Inu nadále hraje významnou roli. 

Tokeny Shiba Inu mají velký podíl v portfoliích velryb

Sto největších investorů na Ethereu často překvapí svými zisky a ještě častěji tokeny, které mají ve svých portfoliích. Mezi tokeny, které tyto velryby často vlastní neodmyslitelně patří stablecoiny, Shiba Inu si ale drží podobně dobré pozice. Podle dat z webu WhaleStats je Shiba Inu v současné době třetím nejčastějším tokenem v portfoliích této stovky největších investorů. Lepší zastoupení než Shiba Inu mají pouze stablecoiny USDT a USDC. Do této statistiky se samozřejmě nepočítají nativní tokeny Etherea, kterých velké velryby drží několikanásobné množství oproti jiným tokenům. Shiba Inu tedy představuje 12 % podíl na držených tokenech. Na druhém místě je USDC s podílem 15,67 % a USDT s podílem 14,03 %. Shiba Inu je dokonce před stakovanými etherey (stETH) a tokeny MATIC, které byly mezi velkými investory nesmírně populární.

Foto: Whalestats.com

Jednou z věcí, která může ukazovat na nezdar Shiba Inu je samozřejmě cena tohoto tokenu. Zatímco konkurenti jako Dogecoin nebo Pepe Coin zažili růst ceny, Shiba Inu na ceně neroste téměř vůbec. Tento neustálý pokles ceny způsobil, že většina držitelů tohoto tokenu je momentálně ve ztrátě. Lze tedy předpokládat, že nadále budou držet tokeny Shiba Inu a čekat na růst ceny. Data od IntoTheBlock ukazují, že pouze 13 % držitelů Shiba Inu je v zisku, zatímco 81 % je ve ztrátě. Zbylá procenta se pohybují okolo své nákupní ceny. Proti Shiba Inu mluví také 34% pokles denního obchodního objemu. Stále více investorů tedy své tokeny drží a neprodává. Shiba Inu je ale 17. největší kryptoměna na trhu a své fanoušky si prozatím jistě udrží.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*